Ուկրաինայի վարչապետը հրաժարականի դիմում է գրել
Ուկրաինայի վարչապետ Ալեքսեյ Գոնչարուկը հրաժարական է տվել, հայտնում են Ուկրաինայի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
«Ուկրաինայի նախագահը ստացել է վարչապետ Ալեքսեյ Գոնչարուկի ներկայացրած հրաժարականի խնդրագիրը», - ասվում է Ուկրաինայի նախագահի Telegram- ում:
Նշվում է նաև, որ Ուկրաինայի նախագահը կքննարկի այդ հայտարարությունը, և Նախագահի աշխատակազմը լրացուցիչ կներկայացնի արդյունքները:
Պաշտոնյան բացատրել է, որ նման որոշումը կայացվել է սկանդալից հետո՝ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու մասին իր հայտարարությունների վերաբերյալ աուդիո ձայնագրություն հրապարակելուց հետո, որպեսզի ապացուցի իր հարգանքը:

Премьер-министр Украины написал заявление об отставке
Премьер-министр Украины Алексей Гончарук подал в отставку, сообщила пресс-служба президента Украины.
"Президент Украины получил представленное Премьер-министром Алексеем Гончаруком прошение об отставке", – говорится в Telegram украинского президента.
В сообщении также указывается, что украинский президент рассмотрит заявление, а о результатах Офис президента сообщит дополнительно.
Чиновник пояснил, что подобное решение принято после скандала с публикацией аудиозаписи его высказываний о президенте Украины Владимире Зеленском, чтобы доказать свое уважение.