Երեկ պաշտոնապես դիմել եմ Գլխավոր դատախազին. Նաիրա Զոհրաբյան
Երեկ պաշտոնապես դիմել եմ գլխավոր դատախազին և ներկայացրել եմ բոլոր նյութերը, որպեսզի հասկանանք, թե ինչ է կատարվում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ անդրադառնալով անհայտ անձի կողմից իր օգտահաշիվ մուտք գործելու թեմային։
«Այո, քիչ առաջ խոսում էի Հայաստանում ՄԱԿ-ի ներկայացուցչի հետ։ ՄԻՊ-ի հետ էլ քննարկում ենք համատեղ խորհրդարանական լսում անցկացնելու հարցը։ Սոցիալական մեդիայում ատելությունը ես համարում եմ մեր երկրի ազգային անվտանգության լրջագույն խնդիր։ Ատելության խոսքը, գռեհկաբանությունը, հայհոյանանքները վիրտուալ տիրույթից տեղափոխվել են իրական կյանք, ինչը պետք է կասեցվի։
Բոլոր ռեսուրսներն իշխանության ձեռքին են, և նրանք կարող են փորձ անել՝ այս ամենը կասեցնելու։ Որևէ մեկն ատելության խոսքի թիրախ չպետք է լինի։ Միաժամանակ, ես չեմ հավատում, որ օրենսդրորեն կարողանալու ենք գտնել բալանսավորված լուծում, որը չի դառնա դամոկլյան սուր խոսքի ազատության սահմանափակման համար», - ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը։

Вчера я официально обратилась к генеральному прокурору – Наира Зограбян
Вчера я официально обратилась к генеральному прокурору и представила все материалы, чтобы понять, что происходит», - заявила в беседе с журналистами депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян, касаясь взлома ее e-mail неизвестным лицом.
«Да, немногим ранее я говорила с представителем Армении в ООН. Мы также обсуждаем с омбудсменом Армении вопрос проведения совместных парламентских слушаний. Я считаю распространение ненависти в социальных медиа серьезнейшей проблемой для безопасности страны. Риторика ненависти, вульгарность, ругательства перешли из виртуального пространства в реальную жизнь, что должно быть прекращено.
Все ресурсы находятся в руках властей и они могут попытаться предотвратить все это. Никто не должен становиться мишенью риторики ненависти. В то же время, я не верю, что мы сможем найти законодательно сбалансированное решение, которое не станет дамокловым мечом для ограничения свободы слова», - сказала Наира Зограбян.