Լավրովը պատասխանել է նոր կառավարությունում իր նշանակման վերաբերյալ հարցին
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել է իր հետագա պաշտոնավարման վերաբերյալ հարիցին։
ՌԴ ԱԳՆ-ի 2019 թվականի գործունեությանը նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԶԼՄ ներկայացուցիչները հետաքրքրվել են Լավրովից՝ կմնա՞ նոր կառավարությունում և ցանկանու՞մ է դա:
«Կարծում եմ՝ վաղուց եք լրագրությամբ զբաղվում: Հավանաբար, ինքներդ եք հասկանում… Տեսեք, բոլորը ժպտացին: Ինձ հանձնարարել են կատարել նախարարի պարտականությունները 3 օր առաջ և ես դա անում եմ», - ասել է Լավրովը:
Նա նշել է՝ պատրաստվում է մասնակցել Լիբիայի հարցով Բեռլինյան համաժողովին, որը տեղի է ունենալու հունվարի 19-ին:

Лавров ответил на вопрос о возможном назначении в новое правительство
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Сергей Лавров прокомментировал вероятность того, что он сохранит свой пост в новом кабмине.
На пресс-конференции, посвященной итогам деятельности МИД в 2019 году, представительница СМИ поинтересовалась у Лаврова, останется ли он работать в правительстве и хочет ли он этого.
"Вы все-таки давно, наверное, журналисткой уже работаете. Наверное, сами понимаете. <…> Видите, все засмеялись. Мне поручили исполнять обязанности три дня назад — я исполняю", — сказал глава российской дипломатии.
Вместе с этим Лавров отметил, что собирается принять участие в Берлинской конференции по Ливии, которая пройдет 19 января.