Հոնգկոնգում ձերբակալված ցուցարարների ընդհանուր թիվը գերազանցել է 7 հազարը
Անցած ութ ամիսների ընթացքում Հոնգկոնգում չարտոնագրված ցույցերին ձերբակալված մասնակիցների ընդհանուր թիվը գերազանցել է 7000-ը: Այս մասին ուրբաթ հաղորդել է «South China Morning Post» թերթը՝ հղում անելով տեղի ոստիկանության հանձնակատար Քրիս Թանի տրամադրած վերջին տվյալներին:
Հրապարակման համաձայն՝ նախորդ տարվա ամռանից ի վեր ձերբակալվել է 7019 իրավախախտ՝ արմատական ցուցարարների շարքերից, որոնց 40 տոկոսն ուսանողներ են: Դատարանի որոշմամբ մոտ 1,1 հազար մարդ արդեն պատասխանատվության է ենթարկվել, 547-ն՝ անկարգությունների հոդվածով նախատեսված մեղադրանքով:

Общее число задержанных демонстрантов в Гонконге превысило 7 тыс.
Общее число задержанных в Гонконге за последние восемь месяцев участников незаконных протестных акций на данный момент превысило 7 тыс. человек. Об этом сообщает в пятницу газета South China Morning Post со ссылкой на последние данные, приведенные комиссаром местной полиции Крисом Таном.
Как отмечает издание, с начала лета прошлого года задержано 7019 правонарушителей из числа радикальных демонстрантов, 40% из которых - студенты. Почти 1,1 тыс. человек уже были привлечены к ответственности по решению судов, в том числе 547 - по обвинениям по статье о массовых беспорядках.