Արքայազն Հարրին տխրել է, որ թագավորական պարտականություններից զրկվել է
Բրիտանացի արքայազն Հարրին ասել է, որ շատ տխուր  այն բանի պատճառով, որ վայր է դնում թագավորական իր պարտականությունները:
«Ես ցանկանում եմ, որ դուք ինձնից լսեք ճշմարտությունը, որը կարող եմ հայտնել ոչ որպես արքայազն կամ դուքս, այլ որպես Հարրի՝ նույն այն մարդը, որը 35 տարի մեծացել է ձեր աչքերի առաջ, բայց ավելի պարզորոշ հեռանկարով»,- ասել է Հարրին Սենթեբեյլի բարեգործական հիմնադրամում ունեցած ելույթի ժամանակ:
Արքայազնն ասել Է. «Մեծ Բրիտանիան իմ տունն է և այն վայրը, որը ես սիրում եմ: Դա երբեք չի փոխվի: Ես շատ տխուր եմ, որ ամեն ինչ սրան է հասել»:
Արքայազնը և նրա տիկին Մեգան Մարքլը համաձայնության են հասել թագավորական ընտանիքի հետ, որ այլևս չեն կատարի թագավորական պարտականությունները և զրկվում են «թագավորական մեծություն» տիտղոսից:

Принц Гарри расстроен тем, что его и супругу лишили королевских титулов
Британский принц Гарри сказал, что ему очень грустно от того, что он складывает свои королевские обязанности.
"Я хочу, чтобы вы услышали правду от меня, которой могу поделиться не как принц или Герцог, а как Гарри - тот же самый человек, который 35 лет рос на ваших глазах, но с более ясной перспективой", - сказал Гарри в речи в благотворительном фонде Сентебейла.
Принц сказал: "Великобритания - мой дом и место, которое я люблю. Это никогда не изменится", и добавил: "Мне очень грустно, что до этого дошло."
Как сообщалось, принц и его супруга Меган Маркл достигли договоренностей с королевской семьей, что более не будут исполнять королевские обязанности и лишаются титулов "королевские высочества".
Супруги вернут 2,4 млн фунтов стерлингов ($3,1 млн), потраченных из средств налогоплательщиков на ремонт их особняка, и откажутся в дальнейшем от финансовой поддержки государства.