Սպանդանոցների հարցում ծանրությունը նորից թողնում են ֆերմերների վրա. Ծառուկյան
Ասում են՝ տնտեսական հեղափոխություն պետք է անենք, բայց սպանդանոցների հարցում ծանրությունը նորից թողնում են ֆերմերների, գյուղացու վրա, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
«Եթե մարդը պետք է բարձի, տանի, սպանդանոցում էլ գումար վճարի, դա նշանակում է, որ եթե կենդանին հանձնելուց պետք է ստանա 250 հազար դրամ, ուրեմն 50-60 հազարի կորուստ պետք է ունենա։ 20 հազար պետք է տրանսպորտին տա, մի 25 հազարը՝ մորթելուն.... Դրա համար ցանկացած երկրում գյուղատնտեսության համար պետությունը սուբսիդավորում է։ Այստեղ էլ մարդկանց պետք է սուբսիդավորի։ Հայաստանում գյուղատնտեսության վիճակը շատ վատ է։ Ինձնից լավ գիտեք՝ ջրի կես լիտրը 200 դրամ է, իսկ 1 լ կաթը վաճառվում է 110-120 դրամով։ Կաթն ավելի էժան է, քան թե ջուրը», - ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։

В вопросе со скотобойнями опять перекладывают всю тяжесть на фермеров – Гагик Царукян
«Говорят: мы должны сделать экономическую революцию, но в вопросе со скотобойнями опять перекладывают всю тяжесть на фермеров, крестьян», - заявил сегодня в парламенте журналистам руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
«Если человек должен сам погрузить, транспортировать на скотобойню и еще заплатить за это деньги, то означает, что если, сдавая скот, он должен получить 250 тысяч драмов, то теряет 50-60 тысяч. 20 тысяч должен заплатить за транспорт, еще около 25 тысяч за убой…
Поэтому в любой стране правительство выделяет субсидии на сельское хозяйство. Здесь тоже нужно субсидировать фермеров. Сельское хозяйство в Армении – в очень плохом состоянии. Лучше меня знаете, пол-литра воды стоят 200 драмов, а 1 литр молока продается за 110-120 драмов. Молоко дешевле, чем вода», - сказал Гагик Царукян.