«Լատենտ համակրություն, Համլետի հոր ուրվական». սրանք հիշելու դեպքում Աշոտյանը Գորգիսյանին խորհուրդ է տալիս զանգել իրեն
21/01/2020 15:04
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանի այսօրվա համեմատությանը։
«ԼՀԿ խմբակցության ԱԺ պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանն այսօր իմքայլական պատգամավորներից մեկին համեմատել է ինձ հետ:
Հորդորում եմ պարոն Գորգիսյանին իշխանություններին հաճոյանալու համար հետայսու գտնել այլ գեղարվեստական լուծումներ և նրանցից ոչ մեկին այլևս ինձ հետ չհամեմատել: Ոչ վերից վար, ոչ էլ բոլորին՝ միասին վերցրած:
Իսկ եթե ինձ հիշելու պատճառն այլ է, օրինակ՝ նախկինում տարած հոգեբանական տրավմա, լատենտ համակրություն կամ ԱԺ դահլիճում շրջող Համլետի հոր ուրվականը, ապա նա պարզապես կարող է հավաքել իմ հեռախոսահամարը ՝ առանց փնտրելու իմ շողքը որոշ պատահական և անդեմ անցորդների մեջ», - Facebook-ում գրել է Աշոտյանը։
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանին իմքայլական գործընկեր Սուրեն Գրիգորյանի ելույթները հիշեցրել էին Արմեն Աշոտյանին:
«Մենք նախկին գումարման Ազգային ժողովում էլ ենք եղել ու, երբ, օրինակ, մեր գործընկեր Սուրեն Գրիգորյանն այստեղից խոսում էր, ուզում էի ասել՝ «պարոն Աշոտյան, պարիկով եկե՞լ եք այստեղ», ոնց որ նույն ելույթները, բառացի նույն տոնայնությամբ, նույն ինքնասիրահարված մոտեցմամբ», - ասել էր Գորգիսյանը:

«Латентная симпатия, призрак отца Гамлета» – Армен Ашотян советует Геворку Горгисяну при воспоминании об этом позвонить ему
21/01/2020 17:20
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян обратился к озвученному сегодня в парламенте депутатом фракции «Светлая Армения» Геворком Горгисяном сравнению.
«Депутат Национального Собрания от фракции «Светлая Армения» Геворк Горгисян сравнил сегодня со мной одного из депутатов фракции «Мой шаг».
Призываю господина Горгисяна, впредь чтобы угодить властям, искать другие художественные решения и не сравнивать больше со мной никого из них. Всех – вместе взятых, сверху донизу.
А если причина вспомнить меня была другой, к примеру, перенесенная в прошлом психологическая травма, латентная симпатия или блуждающий в парламенте призрак отца Гамлета, то он просто может набрать мой номер телефона, не ища мою тень в некоторых случайных и безликих прохожих», - написал на своей странице в Facebook Армен Ашотян.
Напомним, сегодняшнее выступление депутата фракции «Мой шаг» Сурена Григоряна напомнило секретарю фракции «Светлая Армения» Геворку Горгисяну бывшего депутата парламента Армена Ашотяна.
«Мы были также в Национальном Собрании прошлого созыва. Когда, например, наш коллега Сурен Григорян сегодня выступал здесь, я хотел спросить: «Господин Ашотян, Вы в парике пришли сюда?». Как будто одно и то же выступление, буквально в той же тональности, с таким же самовлюбленным подходом», - заявил Геворк Горгисян.