Ես ինձ գենետիկորեն անհամատեղելի եմ զգում պառլամենտում բռունցքներով հարցեր լուծող պատգամավորների հետ. Մխիթար Հայրապետյան
21/01/2020 14:34
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանն իրեն անհամատեղելի է զգում «պառլամենտում բռունցքներով  հարցեր լուծողների հետ».
«Ես ինձ գենետիկորեն անհամատեղելի եմ զգում բռունցքներով պառլամենտում հարցեր լուծող պատգամավորների հետ: Եթե ես սխալվել եմ իմ պատեկերացումներում, թե ինչպիսին պիտի լինի այս պառլամենտը, ապա ես այստեղ անելիք չունեմ», - ասաց Հայրապետյանն ԱԺ ամբիոնից:
Միևնույն ժամանակ, վերջինս ընդգծեց, որ շատ պատգամավորներ խորհրդարանում աշխատում են, մինչդեռ նման միջադեպերի պատճառով նրանց աշխատանքը ստվերվում է, և հանրությանը կատարած աշխատանքը ներկայացնելու համար մեծ ջանքեր են գործադրվում:
Հիշեցնենք, որ այսօր քրեական ենթամշակույթներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ Արման Բաբաջանյանը վրդովվել էր Գևորգ Պետրոսյանի ելույթից: Դրանից հետո ԲՀԿ-ական պատգամավորների և Բաբաջանյանի միջև վեճ էր ծագել: Արդյունքում ԱԺ նախագահը չորս պատգամավորի նկատմամբ միջոց էր կիրառել՝ զրկելով նրանց այսօրվա նիստին մասնակցելու հնարավորությունից։

У меня генетическая несовместимость с депутатами, решающими в парламенте вопросы кулаками – Мхитар Айрапетян
21/01/2020 16:59
Депутат парламента от фракции «Мой шаг» Мхитар Айрапетян считает себя несовместимым с теми, «кто решает вопросы кулаками в парламенте».
«У меня генетическая несовместимость с депутатами, решающими в парламенте вопросы кулаками. Если я ошибся в своих представлениях о том, каким должен быть этот парламент, то мне здесь делать нечего», - заявил Айрапетян с трибуны парламента.
Он также подчеркнул, что в парламенте работает много депутатов, между тем, из-за подобных инцидентов их деятельность дискредитируется, и приходится прилагать большие усилия, чтобы представить обществу выполненную работу.
Напомним, сегодня в ходе обсуждения в парламенте законопроекта о привлечении к уголовной ответственности носителей криминальной субкультуры Армана Бабаджаняна возмутило выступление Геворка Петросяна. Он призвал членов фракции «Процветающая Армения» извиниться за поведение из коллеги. После этого между Арманом Бабаджаняном и депутатами фракции «Процветающая Армения» вспыхнул спор.
В результате спикер парламента Арарат Мирзоян применил к четырем депутатам фракции «Процветающая Армения» меру дисциплинарного воздействия в виде лишение права присутствия в зале заседаний в течение сегодняшнего заседания.