Շարունակվել են վարչապետի աշխատակազմի 2020 թ. նախատեսվող ծրագրերի ու միջոցառումների վերաբերյալ քննարկումները
21/01/2020 16:26
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ շարունակվել են վարչապետի աշխատակազմի 2020թ. բյուջեի շրջանակում նախատեսված ծրագրերի ու միջոցառումների վերաբերյալ քննարկումները:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Քաղաքացիական ծառայության գրասենյակի գործունեությանն ու առաջիկա տարում նախատեսվող անելիքներին: Վարչապետին ներկայացվել են քաղծառայության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, քաղծառայողների մասնագիտական մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող վերապատրաստման գործընթացները, ընդհանրապես վերապատրաստման համակարգի կատարելագործմանը միտված աշխատանքները:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է քաղաքացիական ծառայության, պետական կառավարման արդյունավետ համակարգերի ապահովման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքների իրականացումը: Այդ առումով, վարչապետն ընդգծել է պետական համակարգի թվայնացման անհրաժեշտությունը և պատասխանատուներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նաև վարչապետի աշխատակազմի այլ ստորաբաժանումների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:

Обсуждены запланированные в рамках бюджета аппарата премьер-министра на 2020 год программы и мероприятия
21/01/2020 18:21
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел сегодня совещание, в ходе которого были продолжены обсуждения запланированных в рамках бюджета аппарата премьер-министра на 2020 год программ и мероприятий.
Как сообщает пресс-служба правительства, в частности, были затронуты деятельность Бюро гражданской службы и планы на текущий год. Премьер-министру был представлен процесс реформ в сфере гражданской службы, процесс повышения уровня профессионализма гражданских служащих, а также работа по совершенствованию системы стажировки.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность последовательной работы по обеспечению эффективной деятельности системы гражданской службы и государственного управления. В этой связи премьер-министр подчеркнул необходимость оцифровки государственной системы и дал конкретные поручения ответственным лицам.
В ходе совещания также были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью других департаментов аппарата премьер-министра.