Ազգային ժողովը «ռազբորկի» տեղ չի. Գևորգ Պետրոսյան (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովը «ռազբորկի» տեղ չի, լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԲՀԿ-ական Գևորգ Պետրոսյանը՝ ԱԺ դահլիճը լքելուց հետո:
««Ռազբորկա» մենք չենք անում, «ռազբորկի» տեղ Ազգային ժողովը չի, պարազապես մարդիկ կան, ովքեր, իրենց կարծիքով, էսօր որ մեծամասնություն են, կարող են դիմացինին ճնշել դահլիճում, բայց ճնշելու տեղը ստեղ չի, դուրս կա, հասարակություն կա», - ասաց Պետրոսյանը:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ ԱԺ նիստերի դահլիճում վեճ էր ծագել Արման Բաբաջանյանի ելույթից հետո, ով կոչ էր արել ԲՀԿ-ական գործընկերներին ներողություն խնդրել իրենց թիմակից Գևորգ Պետրոսյանի ելույթի համար:
Վեճից հետո ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ կարգապահական միջոցներ են ձեռնարկվել Ջանիբեկ Հայրապետյանի, Արթուր Դալլաքյանի, Արայիկ Աղաբաբյանի ու Գևորգ Պետրոսյանի նկատմամբ. վերջիններս զրկվեցին այսօրվա նիստերին մասնակցությունից:

Геворк Петросян: Национальное Собрание – не место для «разборок»
Национальное Собрание – не место для «разборок», заявил сегодня в беседе с журналистами депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян после того, как покинул зал заседаний.
«Мы не проводим «разборок», Национальное Собрание – не место для «разборок», просто есть люди, которые считают, что если сегодня имеют в парламенте  большинство, то могут подавлять других в зале заседаний. Но здесь не место для давления – есть улица,  есть общество», - сказал Геворк Петросян.
Напомним, немногим ранее в парламенте вспыхнул спор после выступления Армана Бабаджаняна, который призвал членов фракции
«Процветающая Армения» извиниться за поведение их коллеги Геворка Петросяна. После этого спикер парламента Арарат Мирзоян проинформировал, что согласно ч.3 ст.52 закона «О регламенте Национального Собрания», к депутатам Джанибеку Айрапетяна, Артуру Даллакяну, Араику Агабабяну и Геворку Петросяну применяется мера дисциплинарного воздействия в виде лишение права присутствия в зале заседаний в течение сегодняшнего заседания.