Տոմսկում հրդեհից Ուզբեկստանի տասը քաղաքացի է մահացել
Ռուսաստանի Տոմսկի մարզի Պրիչուլիմսկի ավանում հրդեհ է բռնկվել, նախնական տվյալներով, զոհվել է Ուզբեկստանի տասը քաղաքացի և Ռուսաստանի մեկ կին քաղաքացի,  հայտնել է մարզի վարչակազմի ներկայացուցիչը:
Գործակալության զրուցակիցը պարզաբանել է, որ Տոմսկի մարզի նահանգապետը ժամանել է արտակարգ պատահարի վայր՝ Ասինոյի շրջան:
«Օպերատիվ աշխատողների տվյալներով՝ «Գրին Վուդ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության վարձակալած փայտասղոցման ձեռնարկության տարածքում փայտե շինությունը նախատեսված չի եղել մարդկանց բնակության համար: Նախնական տվյալով՝ 11 զոհվածներից տասն Ուզբեկստանի քաղաքացիներ են, որոնք ունեցել են Ռուսաստանում աշխատելու արտոնագրեր, և ՌԴ-ի մեկ կին քաղաքացի», - ասել է տարածաշրջանի իշխանությունների ներկայացուցիչը:

При пожаре в Томской области погибли десять граждан Узбекистана
Среди погибших при пожаре в поселке Причулымский Томской области, по предварительным данным, десять граждан Узбекистана и одна гражданка России, сообщил РИА Новости представитель обладминистрации.
Собеседник агентства пояснил, что губернатор Томской области Сергей Жвачкин прибыл на место ЧП в Асиновском районе.
"По данным оперативников, сгоревшее деревянное строение на территории предприятия лесопиления, арендованной ООО "Грин Вуд", не было предназначено для проживания людей. По предварительным данным, из 11 погибших десять граждан Узбекистана, имеющих патенты на работу в России, и одна гражданка РФ", - сказал представитель властей региона.