Պարոն Միրզոյանն ընդդիմադիր խմբակցությունների նկատմամբ կիրառում է հանրապետականների ընդունած կանոնակարգի պատժամիջոցները. Մարուքյան
22/01/2020 12:02
ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է ԱԺ նախագահի կողմից կիրառվող սանկցիաներին:
«Իշխանությունը փչացնում է մարդկանց, բացարձակ իշխանությունը բացարձակ է փչացնում...
Երեկվանից ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն իրազեկվել է, որ ԱԺ կանոնակարգի համաձայն՝ նա կարող է սանկցիաներ կիրառել պատգամավորների նկատմամբ։
Երեկ նա միակողմանիորեն սանկցիա կիրառեց (նիստերի դահլիճից հեռացրեց) «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների նկատմամբ։
Այսօր առավոտյան ԱԺ նախագահը նիստի ընթացքում կրկին միակողմանի սանկցիա կիրառեց (նախազգուշացում հայտարարեց) իմ նկատմամբ։
Այսպիսով, պարոն Միրզոյանն ընդդիմադիր խմբակցությունների նկատմամբ կիրառում է հանրապետականների ընդունած կանոնակարգի պատժամիջոցները՝ միտումնավոր աչքաթող անելով սեփական խմբակցության ներկայացուցիչների վիրավորական արտահայտություններ կատարելու, նիստի բնականոն ընթացքը խոչընդոտելու փաստերը և այլ խախտումները։
Ընդ որում, լավ կհիշեք, որ «Ելք» խմբակցության պատգամավորներով մեր բողոքն էինք արտահայտում հանրապետականների հակասահմանադրական գործողության վերաբերյալ՝ հարվածելով սեղաններին։ Եվ անգամ այդ ժամանակ որևէ սանկցիա չկիրառեց մեր նկատմամբ», - գրել է նա։

Спикер парламента применяет в отношении оппозиционных фракций санкции принятого республиканцами регламента – Эдмон Марукян
22/01/2020 14:37
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян обратился на своей странице в Facebook к применяемым спикером парламента Армении санкциям.
«Власть портит людей, а абсолютная власть портит абсолютно…
Со вчерашнего дня спикер Национального Собрания Арарат Мирзоян узнал о том, что согласно закону «Регламент Национального Собрания» он может применять санкции в отношении депутатов.
Вчера он в одностороннем порядке применил санкцию к депутатам фракции «Процветающая Армения» (удалил из зала заседаний).
Сегодня утром во время заседания председатель парламента опять применил одностороннюю санкцию в отношении меня (объявил предупреждение).
Таким образом, господин Мирзоян применяет к оппозиционным фракциям санкции регламента, который принят представителями Республиканской партии, умышленно игнорируя факты оскорбительных заявлений со стороны представителей собственной фракции, воспрепятствования нормальному ходу заседания и другие нарушения.
Все хорошо помнят, что депутаты фракции «Елк» выражали свой протест против антиконституционных действий республиканцев, ударяя по столам. И даже тогда в отношении нас не было применено никаких санкций», - написал Эдмон Марукян.