Գագիկ Խաչատրյանի որդին չի ձերբակալվել, նրան փողերի լվացման հոդվածով մեղադրանք չի առաջադրվել
Խաչատրյանների փաստաբանական խումբն այսօր հայտարարություն է տարածել, որտեղ անդրադարձել է հունվարի 22-ին «Ժողովուրդ» օրաթերթի կողմից հրապարակված՝ «Ինչ է արել Գագիկ Խաչատրյանի որդին» վերտառությամբ հոդվածին։
Փաստաբանական խումբը հայտնել է, որ նյութում տեղ գտած տեղեկություններն ամբողջությամբ մտացածին են և իրականությանը չեն համապատասխանում։
«Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ հրապարակման մեջ տեղ գտած տեղեկությունները իրականությանը չեն համապատասխանում։ Գագիկ Խաչատրյանի որդին չի ձերբակալվել, նրան փողերի լվացման հոդվածով մեղադրանք չի առաջադրվել։ Հերթական անգամ հորդորում ենք զերծ մնալ անձի բարի համբավը, անմեղության կանխավարկածը խախտելու, մտացածին նյութեր տարածելու միտումնավոր կամ ոչ միտումնավոր քայլերց, որոնք կարող են լուրջ վնասներ առաջացնել», - ասվում է հայտարարությունում։

Former SRC chairman’s son is not arrested: defense team releases a statement
The defense team of former chairman of the State Revenue Committee Gagik Khachatryan released a statement relating to the publication of Zhoghovurd daily entitled “What Gagik Khachatryan’s son did.”
According to the defense team, the information in the article is completely made-up and does not correspond to reality.
“We officially state that the information found place in the publication does not correspond to reality. Gagik Khachatryan’s son has not been arrested and has not been charged for money laundering either,” the statement said, urging to refrain from negligent or targeted steps that discredit a person and violate a person’s presumption of innocence, causing serious harms.