Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանը թաքցրել է Boeing-ի վթարի մասին տեղեկությունը
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ Իրանն անմիջապես է իմացել, որ իր ուժերը խոցել են «Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիների» ինքնաթիռը, բայց թաքցրել է այդ տեղեկատվությունը:
«Իրանն առաջին իսկ պահից գիտեր, որ իր ուժերը խոցել են ձեր ինքնաթիռը: Նրանք փորձել են թաքցնել դա, նրանք թաքցրել են դա 48 ժամ, մինչև որ ստիպված չեն եղել խոստովանել: Կարծում եմ, որ շատ բաներ են խոսում այն մասին, թե ինչպիսի ռեժիմ է», - հայտարարել է Նեթանյահուն:
«Մեր երկրները երկու ժողովրդավարական պետություններ են, որոնք ցանկանում են ապագան տեսնել համագործակցության, տեխնոլոգիական փոխանակման, զբոսաշրջության միջոցով», - ավելացրել է նա:
«Հուսով եմ նաև ձեզ հետ քննարկել, թե ինչպես կարող ենք դիմակայել այն ուժերին և ռեժիմներին, որոնք սպառնում են մեր ընդհանուր քաղաքակրթությանը և մեր ընդհանուր ապագային», - հայտարարել է Իսրայելի կառավարության ղեկավարը:

Нетаньяху заявил, что Иран скрывал информацию по крушению Boeing
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху на встрече с президентом Украины Владимиром Зеленским заявил, что Иран сразу знал, что это его силы сбили самолёт "Международных авиалиний Украины", но скрывал эту информацию.
"Иран с первого момента знал, что его силы сбили ваш самолёт. Они попытались скрыть это, они скрыли это на 48 часов, пока они не были вынуждены признать это. Я думаю, это многое говорит о том, какой это режим ", - сказал Нетаньяху.
"Наши страны - две демократии, желающие видеть будущее с сотрудничеством, технологическим обменом, туризмом", - добавил он.
"Я также надеюсь обсудить с вами то, как мы можем противостоять силам и режимам, которые угрожают нашей общей цивилизации и нашему общему будущему", - заявил глава правительства Израиля.