Պուտինն ու Նեթանյահուն քննարկել են Սիրիայում տիրող իրավիճակը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուին պատմել է Դամասկոս կատարած այցի մասին, նրանք քննարկել են իրավիճակը Սիրիայում, լրագրողներին հայտնել է նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Նախօրեին տեղի է ունեցել նախագահի այցն Իսրայել: Թեման՝ Հոլոքոստի, մեր վետերանների, Սանկտ Պետերբուրգի շրջափակման հիշատակն էր: Իսրայելական կողմը Երուսաղեմում հուշարձանի շատ ջերմ բացման արարողություն կազմակերպել», - ասել է Պեսկովը:
Միևնույն ժամանակ, ըստ Պեսկովի, բավականին ինտենսիվ հանդիպումներ են անցկացվել, առաջին հերթին՝ Իսրայելի վարչապետ Նեթանյահուի հետ:

Путин и Нетаньяху обсудили ситуацию в Сирии
Президент РФ Владимир Путин рассказал премьер-министру Израиля Биньямину Нетаньяху о своем визите в Дамаск, они обсудили ситуацию в Сирии, сообщил журналистам пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
"Вчера состоялась поездка президента в Израиль. Тема – память о холокосте, память о наших ветеранах, память о блокаде Санкт-Петербурга. Очень теплую церемонию открытия памятника в Иерусалиме устроила израильская сторона", - рассказал Песков.
Вместе с тем, по словам Пескова, состоялись достаточно насыщенные встречи, в первую очередь, с премьер-министром Израиля Нетаньяху.