Նիկոլ Փաշինյանի հետ այս ամենի մասին չեմ խոսել, նպատակ էլ չունեմ խոսելու. ՍԴ նախագահ (Տեսանյութ)
Ինչ-որ սեփականության վկայական էին փնտրում, բայց ոչ իմ սեփականության վկայականը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը։
«Մեր խնդիրները բավականին խորքային են։ Իմ՝ ցուցմունք տալուց հրաժարվելը բացառապես պայմանավորված է նրանով, որ այստեղ ընդհանարապես իրավունք գոյություն չունի։ Այսինքն՝ այս ամբողջի նպատակը քաղաքական է և վատ քաղաքական է։ Այնպիսի քաղաքական է, որը ոչ միայն չի բխում իմ շահերից, այլև չի բխում երկրում որևէ մեկի շահերից», - նշեց ՍԴ նախագահը։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ իր անձի շուրջ ծավալված գործընթացների վերաբերյալ խոսե՞լ է ՀՀ վարչապետի հետ։ ՍԴ նախագահը բացասական պատասխան տվեց՝ ավելացնելով, որ չի խոսել, նպատակ էլ չունի խոսելու։

CC chairman has no intention to discuss situation over him with Armenia’s PM
The SIS investigators were searching for property certificate but not mine, CC chairman Hrayr Tovmasyan told the reporters today, after the search in his apartment.
“Our issues are much deeper. My decision not to give testimonies is exclusively agreed with the absence of any right. I want to say that all this is political and bad political. It is such political that it does not stem from only my interests but from the country’s interests either,” Tovmasyan said.
Asked whether he has talked with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan about the developments over him, the CC chairman said no and has no intention to.