ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից ընդունված Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևերը Փաշինյանը ներառել է նոր Հայաստանի մասին 100 փաստի ցանկում
25/01/2020 12:32
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կապանում ներկայացնում է 100 նոր փաստ նոր Հայաստանի մասին։
Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացրած 100 նոր փաստի մեջ է ներառված ԱՄՆ Կոնգրեսի երկու պալատների` Ներկայացուցիչների պալատի և Սենատի կողմից ընդունված Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող և դատապարտող բանաձևերը:
«Պետք է արձանագրել, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը լոբբիստական և դիվանագիտական ջանքերի, ինչպես նաև` աշխարհաքաղաքական նպաստավոր իրողությունների համադրման արդյունք է», - ասված է 74-րդ փաստում։

Никол Пашинян назвал в числе 100 фактов о новой Армении принятые Конгрессом США резолюции о признании Геноцида армян
25/01/2020 13:51
Премьер-министр Армении Никол Пашинян продолжает представлять на пресс-конференции в Капане 100 новых фактов о новой Армении.
В числе представленных Николом Пашиняном 100 новых фактов были отмечены также принятые двумя палатами Конгресса США – Сенатом и Палатой представителей – резолюции о признании и осуждении Геноцида армян.
«Нужно констатировать, что признание Конгрессом США Геноцида армян является результатом лоббистской и дипломатической деятельности, так и благоприятных геополитических реалий», - говорится в 74 факте.