Փաշինյանը պարզաբանեց իր ու Սերժ Սարգսյանի «կոստյումների» տարբերությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ հանդիպմանն, անդրադառնալով հարցին, որ իրեն դեռ մեղադրում են Սերժ Սարգսյանի համար կարված «կոստյումը» հագնելու մեջ, մանրամասնեց՝ ինչով է իր «կոստյումը» տարբերվում Սերժ Սարգսյանի կոստյումից:
«Իմ «կոստյումը» գիտե՞ք ինչով է տարբերվում Սերժ Սարգսյանի «կոստյումից»՝ նրանով, որ իմ գրպաններում միլիոններ չկան, որոնք ես կարող եմ օգատգործել ընտրակեղծարարների համար, պաշտոններ առնել-ծախելու, մարդկանց վախեցնելու: Իմ գրպաններում 20-25 լրատվամիջոց չկա», - ասաց Փաշինյանը:
Նա նաև ընդգծեց՝ այսօր ապրում է տան մեջ, որտեղ ժամանակին Սերժ Սարգսյանն էր ապրում: Դիտարկմանը, թե այնտեղ տեղափոխվելուց հետո, որոշեց վերանորոգել այն, Փաշինյանն արձագանքեց.
«Վերանորոգեցի և սևը դարձրեցի սպիտակ: Նույնն էլ տեղի է ունենում պետական համակարգի հետ: Մի անգամ ասել եմ, որ սուպերվարչապետություն ժողովրդավարական կառավարման պայմաններում չի կարող լինել»:

Никол Пашинян уточнил разницу между своим «костюмом» и «костюмом» Сержа Саргсяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, обратившись сегодня в ходе пресс-конференции к вопросу журналистов о том, что он носит «сшитый на Сержа Сагсяна костюм», пояснил, чем отличается его «костюм» от «костюма» Сержа Саргсяна.
«Знаете, чем отличается мой "костюм" от "костюма" Сержа Саргсяна? Тем, что в моих карманах нет миллионов, которые я могу использовать, чтобы фальсифицировать выборы, покупать-продавать должности, пугать людей. В моих карманах нет 20-25 средств массовой информации», - заявил Никол Пашинян.
Он также подчеркнул, что живет в доме, в котором жил в свое время Серж Саргсян.
На замечание о том, что после переезда, он решил отремонтировать этот дом, премьер-министр ответил:
«Отремонтировал и превратил черное в белое. То же самое происходит в системе государственного управления. Я однажды сказал, что в условиях демократии система суперпремьерства существовать не может».