Թուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 20-ի
Թուրքիայի արևելյան Մալաթիա և Էլյազիգ նահանգներում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 20-ի, վնասվածքներ է ստացել 1015 մարդ, հայտնում է «Anadolu» գործակալությունը՝ հղում անելով արտակարգ իրավիճակների և բնական աղետների գործակալությանը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 19 զոհի և 772 վիրավորի մասին:
6.8 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել ուրբաթ օրը ժամը 20.55-ին՝ Էլյազիգ նահանգի Սիվրիջ քաղաքի շրջանում: Ըստ Արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության՝ աղետի գոտում աշխատում է Թուրքիայի 28 նահանգներից 493 փրկարարական ջոկատ:
Երկրաշարժի գոտի է առաքվել 1,689 վրան, 1,656 մահճակալ և 9.200 վերմակ:
Բջջային օպերատորները հայտարարել են անվճար հաղորդակցման ծառայություններ Էլյազիգում և Մալաթիայում մատուցելու մասին:

Число погибших при землетрясении в Турции выросло до 20 человек
Число погибших в результате землетрясения в восточных турецких провинциях Малатья и Элязыг возросло до 20 человек, 1015 получили ранения, сообщает агентство Anadolu со ссылкой на агентство по чрезвычайным ситуациям и стихийным бедствиям.
Ранее сообщалось о 19 погибших и 772 пострадавших.
Землетрясение магнитудой 6,8 с эпицентром в районе города Сивридже провинции Элязыг произошло в пятницу в 20.55 (мск). По данным Агентства по чрезвычайным ситуациям, в районе стихийного бедствия работают 493 команды спасателей из 28 турецких провинций.
В зону землетрясения доставлено 1689 палаток, 1656 кроватей и 9200 одеял. Сотовые операторы объявили о бесплатных услугах связи в Элязыге и Малатье.