ՍԴ նախագահի բնակարանում խուզարկություն անցկացնելուց և ոչինչ չգտնելուց հետո նոր որոշում է կայացվել. Միհրան Հակոբյան
28/01/2020 10:37
ՍԴ նախագահի վրա գործ կարելու փորձ անող հիմնարկներից մեկից ասում են, որ Հրայր Թովմասյանի բնակարանում խուզարկություն անցկացնելուց և ոչինչ չգտնելուց հետո նոր որոշում են կայացրել, Facebook-ի իր էջում գրել է քաղաքական վերլուծաբան Միհրան Հակոբյանը։
«Որոշել են բանակցել Թովմասյանի հարևանների հետ և պատը ծակելու միջոցով հատուկ տեխնիկա միացնել ՍԴ նախագահի բնակարանում՝ գաղտնալսելու համար տան խոսակցությունը: Հարևաններից մեկն արդեն իսկ մերժել է խնդրանք-պահանջ-առաջարկը: Շենքի բնակիչները նաև նեքին որոշում են կայացրել՝ ով համաձայնվի նման ստոր ծառայություն մատուցել, բարձրահարկի ողջ բնակիչների կողմից այլևս երբեք բարևի չի արժանանալու: Դատական իշխանության առաջին դեմքի դեմ նման քայլն անհետևանք մնալ չի կարող: Ոչինչ չի մոռացվում, ոչ մեկ չի մոռացվում», - գրել է Հակոբյանը։

После того как в квартире Грайра Товмасяна проведен обыск и ничего не найдено, принято новое решение – Мигран Погосян
28/01/2020 12:12
Согласно одному из предпринимающих попытку сшить дело на председателя Конституционного суда учреждений, после того как в квартире Грайра Товмасяна проведен обыск и ничего не найдено, принято новое решение. Об этом написал на своей странице в Facebook политический аналитик Мигран Погосян.
«Решили вести переговоры с соседями Товмасяна и, просверлив отверстие в стене, установить специальную технику в квартире председателя КС для прослушки домашних разговоров. Один из соседей уже отказал просьбу – требование – предложение. Жители здания приняли также внутреннее решение, что если кто-то согласится оказать такую подлую услугу, никто из жителей высотки с ним больше здороваться не будет. Подобный шаг против первого лица судебной власти не может остаться без последствий. Ничто не забывается, никто не забывается», - написал Мигран Погосян.