Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին բերման են ենթարկել ձեռքից հեռախոսը վերցնելու, անձնական նամակագրություններին հասանելիություն ստանալու նպատակով. Նարեկ Սամսոնյան
28/01/2020 15:36
«Ադեկվադ» միաբանության անդամ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին բերման են ենթարկել նրա հեռախոսին հասանելիություն ունենալու նպատակով, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը:
«Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին բերման են ենթարկել ձեռքից հեռախոսը վերցնելու, ճնշելու, վախեցնելու անգամ՝ ուժ կիրառելու նպատակով: Իմ ունեցած տեղեկություններով՝ այս ողջ բերման ենթարկելու գործընթացները մեկ նպատակ են հետապնդում՝ տիրանալ հեռախոսներին, ստանալ հասանելություն անձնական նամակագրություններին և ներբեռնել մեջը ծրագրեր: Սա Նիկոլ Փաշինյանի ուղղակի հրահանգով է տեղի ունեցել», - ասաց Սամսոնյանը:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ բերման է ենթարկվել Կոնտսնտին Տեր-Նակալյանը: Այս պահին նա գտնվում է ոստիկանության 6-րդ վարչությունում: Բերման ենթարկելու հիմքերի մասին ոստիկանությունը դեռևս տեղեկատվություն չի հրապարակել:
Այսօր՝ ավելի վաղ, բերման է ենթարկվել նաև ՎԵՏՕ նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանը։ Նա բերման է ենթարկվել դիմակավոր անձանց կողմից:
Ոստիկանության հաղորդագրության համաձայն՝ նրան կասկացում են ապօրինի զենք-զինամթերք կրելու կամ պահելու կասկածանքով:

Константина Тер-Накаляна подвергли приводу, чтобы забрать у него телефон, получить доступ к личной переписке – Нарек Самсонян
28/01/2020 16:04
Член движения «Адеквад» Константин Тер-Накалян был подвергнут приводу для доступа к его телефону и личной переписке, заявил в беседе с журналистами председатель общественного движения «Гражданское сознание» Нарек Самсонян.
«Константина Тер-Накаляна подвергли приводу, чтобы забрать у него телефон,  оказать давление, напугать – даже с целью применения силы. По моим сведениям, весь этот процесс задержаний преследует одну цель – овладеть телефонами, получить доступ к личной переписке и загрузить в телефон специальную программу. Это происходит по прямому приказу Никола Пашиняна», - сказал Нарек Самсонян.
Напомним, немногим ранее был подвергнут приводу Константин Тер-Накалян. Сейчас он находится в Главном управлении по борьбе с организованной преступностью полиции Армении (6-ое управление). Полиция пока не распространила сообщение об основаниях задержания.
Сегодня ранее, был задержан также учредитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян. Он был подвергнут приводу людьми в камуфляжной одежде и масках.
Согласно сообщению полиции, Нарек Малян задержан по подозрению в незаконном хранении или ношении оружия и боеприпасов.