Իմ առաջ ավտո քաշեցին, Նիկոլի երազած ձևերով ասֆալտին փռեցին. Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը ևս դուրս եկավ ոստիկանությունից (Տեսանյութ)
28/01/2020 16:16
Ես ոչ մի տեսակի զենք չունեմ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ադեկվադ» միաբանության անդամ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը՝ դուրս գալով ոստիկանության 6-րդ վարչության շենքից։
««Բլոգնյուզի» խմբագրությունից դուրս էի եկել, որ գայի Մալյանին աջակցելու, իմ առաջ ավտո քաշին, Նիկոլի երազած ձևերով ասֆալտին փռեցին՝ ոչ մի հիմնավորում չբերելով, ասեցին, որ բոլոր հարցերին կպատասխանեն տեղում ու ասացին, որ բերման են եթարկել ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով, ինչը զավեշտ է: Ես ոչ մի տեսակի զենք չունեմ», - ասաց նա:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Տեր-Նակալյանը բերման է ենթարկվել:
Այս պահին ոստիկանության 6-րդ վարչությունում են «Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանն ու միաբանության ևս երկու անդամ:

Мне перекрыла путь машина, уложили на асфальт, не приведя никаких обоснований – Константин Тер-Накалян вышел из полиции
28/01/2020 17:09
«У меня нет никакого оружия», - заявил в беседе с журналистами член общественного движения «Адеквад» Константин Тер-Накалян, после того как вышел из здания Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции Армении (6-ое управление).
«Я вышел из редакции сайта BlogNews, чтобы пойти поддержать Нарека Маляна, но мне перекрыла путь машина, меня уложили на асфальт в желаемой Николом форме – не приведя никакого обоснования. Сказали, что ответят на все вопросы на месте и что подвергают приводу по подозрению в хранении незаконного оружия и боеприпасов. Это комично, поскольку у меня нет никакого оружия», - сказал он.
Ранее сообщалось, что сотрудники полиции сегодня подвергли приводу члена движения «Адеквад», редактора сайта BlogNews Константин Тер-Накалян.
В данный момент в 6-ом управлении полиции продолжают оставаться учредитель  общественного движения «Адеквад» Артур Даниелян и два члена движения – Григор Минасян и Азат Адамян.