«Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկրպագուները հարձակվել են Վուդվորդի տան վրա (Տեսանյութ)
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» փոխնախագահ Էդ Վուդվորդի տունը Չեշիրում հարձակման է ենթարկվել ակումբի մի խումբ երկրպագուների կողմից:
Հարձակվողներն այրվող իրեր են նետել տան ուղղությամբ: Հարձակման տեսանյութը, որը հայտնվել է համացանցում, ուղեկցվում է «Էդ Վուդվորդը պետք է մահանա» գրությամբ:
Հարձակման ժամանակ Վուդվորդը և նրա ընտանիքը շենքում չեն եղել:
Ակումբը հայտարարություն է տարածել դեպքի առնչությամբ. «Մենք աշխատում ենք Մեծ Մանչեսթերի ոստիկանության հետ` պարզելու այս անհիմն հարձակման պատասխանատու անձանց: Վստահ ենք, որ ֆուտբոլային աշխարհը մեզ կաջակցի:
Հանցագործության համար մեղավոր ճանաչված յուրաքանչյուր անձի արգելվելու է մասնակցել ակումբի բոլոր խաղերին մինչև կյանքի վերջ և պատասխանատվության է ենթարկվելու դատարանում:
Իր կարծիքն արտահայտող երկրպագուն մի բան է, իսկ նախապաշարմունքներով կատարված հանցագործությունը և ինչ-որ մեկի կյանքը վտանգելու մտադրությամբ՝ մեկ այլ: Դրա համար ոչ մի արդարացում չկա», - ասվում է հայտարարության մեջ:

Фанаты «Манчестер Юнайтед» напали на дом Вудворда (Видео)
Нападавшие в капюшонах бросали в дом файеры. Видео нападения, появившееся в интернете, сопровождалось подписью «Эд Вудворд должен умереть».
Вудворда и его семьи во время нападения не было в здании.
Клуб опубликовал заявление в связи с происшествием: «Мы работаем вместе с полицией Большого Манчестера, чтобы выявить виновных в этом необоснованном нападении. Мы уверены в том, что футбольный мир нас поддержит.
Любой, кто будет признан виновным в совершении преступления, на всю жизнь получит запрет на посещение всех матчей клуба и будет привлечен к ответственности в суде.
Болельщики, выражающие свое мнение — это одно; преступление с нанесением ущерба и намерением подвергнуть опасности чью-то жизнь — это  другое. Этому нет оправдания», – говорится в заявлении.