Երբեք անձնականը պետք է չխառնեն քաղաքականության հետ. Գագիկ Ծառուկյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի և Արթուր Վանեցյանի բանավեճի մասին
29/01/2020 13:23
Գրիչի պատմության մեջ ոչ մի քաղաքական բովանդակություն չկա, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը:
«Դրա համար ես հարկ էլ չեմ համարում դա մեկնաբանել», - ասաց Ծառուկյանը:
Խոսելով իշխող խմբակցության ավագանու անդամ Հենրիկ Հարթենյանի կողմից ՍԴ նախագահի դստեր դեմ հասարակության ատելությունը սերմանելուն և դրանցի հետո մանդատը վայր դնելուն՝ Ծառուկյանն ասաց, որ ոչ մի դեպքում ընտանիքի անդամները չպետք է թիրախավորել:
«Ընտանիքը սրբութուն է, ու որևիցե մեկն իրեն պիտի թույլ չտա մտնի ընտանիք», - ասաց նա:
Հարցին, թե ինչպե՞ս կմեկնաբանի ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի և ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի բանավեճը,  Ծառուկյանն ասաց.
«Կարող եմ խորհուրդ տալ բոլոր քաղաքական գործիչներին, որ երբեք անձնականը պետք է չխառնեն քաղաքականության հետ»:
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, թե ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանն իր ծառայություններ է առաջարկել իրեն: Փաշինյանը խոստացել էր հրապարակել ապացույց: Արդյունքում Փաշինյանը հրապարակել էր Թովմասյանի գրիչը՝ նշելով, որ այն Թովմասյանն իրեն տվել է որպես քծնանք:
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանն էլ հայտարարել էր, թե ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանն իրեն զանգահարել է ու խնդրել, որ վերջինս քիչ խոսի ՍԴ նախագահի մասին: Արթուր Վանեցյանն էլ իր հերթին հայտարարել էր, որ երբեք այդ հարցով չի խոսել Սիմոնյանի հետ:

Никогда нельзя смешивать личное с политикой – Гагик Царукян о пикировке между Аленом Симоняном и Артуром Ванецяном
29/01/2020 15:38
В истории с ручкой нет никакого политического содержания, заявил в беседе с журналистами в парламенте руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян, обратившись к заявлению премьер-министра Никола Пашиняна.
«Поэтому я не считаю нужным комментировать это», - сказал Гагик Царукян.
Касаясь действий члена Совета старейшин Еревана от правящего блока «Мой шаг» Генриха Артеняна, опубликовавшего на своей  странице в Facebook скрин страницы дочери председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и сложения мандата после этого, Гагик Царукян отметил, что членов семьи в мишень ни в коем случае нельзя.
«Семья – это святое, и никто не должен позволять себе лезть в семью», - сказал он.
На вопрос, что он думает о пикировке между вице-спикером парламента Аленом Симоняном и бывшим директором Службы национальной безопасности Артуром Ванецяном, Гагик Царукян ответил:
«Могу только посоветовать никогда не смешивать личное с политикой»
Напомним, премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что председатель Конституционного суда Грайр Товмасян предлагал ему свои услуги. Никол Пашинян обещал представить доказательства. В результате премьер опубликовал на своей странице в Facebook фотографию ручки, которую дал ему Грайр Товмасян, посчитав это угодничеством.
Вице-спикер парламента Ален Симонян заявил, что бывший директор СНБ Артур Ванецян звонил ему и просил, чтобы он меньше публично высказывался о председателе Конституционного суда. Артур Ванецян в свою очередь заявил, что никогда по этому вопросу не говорил с Аленом Симоняном.