Բոլոր գործողոթյունները պետք է իրականացվեն իրավական հարթության վրա. Տոնոյան
Արդյոք սա է նոր Հայաստանը և արդյոք սրան էինք ձգտում, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հարց հնչեցրեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով երեկ մի խումբ ակտիվիստների բերման ենթարկելու դեպքին։
«Բոլոր գործողոթյունները պետք է իրականացվեն իրավական հարթության վրա։ Ոստիկանության համապարփակ արձագանքի կարիքը կա», - ասաց նա։
Պատգամավոր Արման Աբովյանն իր հերթին նշեց՝ յուրքանչյուր գործողություն պետք է հարյուր տոկոսով հիմնավորված լինի։
«Հանրությունը երեկ բազմաթիվ հարցադրումներ առաջ քաշեց, ինչու այդ ամենն արվեց՝ ասֆալտին փռելով և մասկի շոուներով», - ասաց նա:

Все действия должны осуществляться в правовой плоскости – Ивета Тоноян
«Разве это – новая Армения, разве к этому мы стремились?» - заявила сегодня на брифинге депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян, касаясь задержания группы активистов полицией.
«Все действия должны осуществляться в правовой плоскости. Необходим всеобъемлющий ответ полиции», - сказала она.
Депутат Арман Абовян в свою очередь подчеркнул, что каждое действие полиции должно быть обосновано на 100 процентов.
«Вчера в обществе возникли многочисленные вопросы: почему все это было сделано в форме укладывания на асфальт и маски-шоу», - сказал он.