Այս պահին կազմվում է Մարդու իրավունքների պաշտպանի դիրքորոշումը՝ ՍԴ նախագահի մասին ռեպորտաժի վերաբերյալ. ՄԻՊ
30/01/2020 16:41
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում ուսումնասիրվել է Հանրային հեռուստաընկերության «Լուրեր» թողարկման ժամանակ եթեր հեռարձակված տեսանյութը՝ կապված Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի հետ, Aysor.am-ն այս մասին տեղեկանում է ՄԻՊ մամուլի ծառայութունից։
«Այդ հարցով Մարդու իրավունքների պաշտպանին բողոք է հասցեագրել նաև Հրայր Թովմասյանի փաստաբանը: Այս պահին կազմվում է Մարդու իրավունքների պաշտպանի դիրքորոշումը, որը կհրապարակվի այսօր», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք՝ երեկ Հանրային հեռուստաընկերությունը «ՀՔԾ-ն մանրամասներ է ներկայացրել Հրայր Թովմասյանի մեղադրանքից» խորագրով ռեպորտաժ էր պատրաստել: Այս մասին հայտարարությամբ էր հանդես եկել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանական թիմը՝ նշելով, որ եթեր հեռարձակված Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ գեղարվեստական ոճով պատրաստված ռեպորտաժը հանրությանը ոչ հավաստի տվյալների, քրեական գործում եղած «ապացույցների» ակնհայտ կանխակալ ներկայացման և անմեղության կանխավարկածի ցինիկ խախտման ցայտուն օրինակ է։

Омбудсмен Армении представит сегодня свою позицию в связи с репортажем о председателе Конституционного суда
30/01/2020 18:40
В аппарате Защитника прав человека изучили показанный во вечернем выпуске новостей Общественного телевидения Армении видеосюжет, связанный с председателем Конституционного суда Грайром Товмасяном, сообщили Aysor.am в пресс-службе офиса омбудсмена Армении.
«Адвокат Грайра Товмасяна также адресовал Защитнику прав человека жалобу по этому вопросу. В данный момент составляется позиция Защитника прав человека, которая будет опубликована сегодня», - говорится в сообщении.
Напомним, вчера в вечернем выпуске новостей Общественного телевидения Армении был показан репортаж под названием «Специальная следственная служба представила подробности обвинения Грайра Товмасяна».
Адвокаты председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна выступили с заявлением, отметив, репортаж о председателе Конституционного суда Грайре Товмасяне подготовлен в художественном стиле и является ярким примером предоставления общественности недостоверных данных, тенденциозного освещения «доказательств» в уголовном деле и циничного нарушения презумпции невиновности.