Նկրտումներ կան՝ դատական իշխանությունն ուզուրպացնելու համար. Լիլիթ Մակունց
Հրայր Թովմասյանը ներկայանում է որպես դատական իշխանության ղեկավար, ինչն այդպես չէ։ Սա նշանակում է, որ նկրտումներ կան՝ դատական իշխանությունն ուզուրպացնելու համար, այսօր ԱԺ-ում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
«Սա վկայությունն է նրա, որ հակառակ իշխանության ջանքերի, չթողնել, որ ՍԴ ճգնաժամը խորանա, տեղի է ունեցել հակառակը՝ հենց դատարանի կողմից», - ասաց նա։
Հարցին՝ ինչո՞ւ է Հրայր Թովմասյանը ձգտում ուզուրպացնել դատական իշխանությունը, Մակունցը նշեց, որ այս պահին չի ուզում այդ հարցին պատասխանել, պատասխանը կնհնչի այս թեմայով հրավիրվելիք ԱԺ արտահերթ նիստի ընթացքում։

Налицо стремление узурпировать судебную власть – Лилит Макунц
Грайр Товмасян считает себя руководителем судебной власти, однако, это не так. Это значит, что налицо стремление узурпировать судебную власть, заявила сегодня в беседе с журналистами руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц.
«Это свидетельствует о том, что, несмотря на усилия властей не допускать усугубления кризиса Конституционного суда, произошло обратное – именно со стороны суда», - сказала она.
На вопрос, почему Грайр Товмасян стремится узурпировать судебную власть, Лилит Макунц отметила, что ответ на этот вопрос прозвучит в ходе предстоящего внеочередного заседания парламента по этой теме.