Ոստիկանությունը մենթանոցի վերածած Նիկոլ Փաշինյանը Ոստիկանապետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանին ստորացնում է մինչև վերջ. Միհրան Հակոբյան
04/02/2020 10:36
Քաղաքական վերլուծաբան Միհրան Հակոբյանը ֆեյսբուքի իր էջում անդրադարձել է ոստիկանությանը։ Նա գրել է.
«Ոստիկանությունը մենթանոցի վերածած Նիկոլ Փաշինյանը Ոստիկանապետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանին ստորացնում է մինչև վերջ` որպես տղամարդ ու որպես սպա: ՍԴ նախագահին շանտաժ անելու նպատակով կալանավորված Հրայր Թովմասյանի սանիկ Նորայր Փանոսյանի քրոջ որդուն` 6-րդ վարչության ավագ օպերլիազոր Սերգեյ Ղամբարյանին, «փոխադրել են ծառայության» Մեղրի՝ որպես անչափահասների գործերով օպերլիազոր:
Չեք կասկածում չէ՞, որ երիտասարդ ոստիկանին առաջարկներ է եղել` քեռուդ ասա, թող օգնի մեզ գործ կարել ՍԴ նախագահի վրա, համ իրեն կազատենք, համ էլ քեզ մի լավ պաշտոն կտանք, դրսևորվելու և սպայական կարիերա անելու հնարավորություն կտանք: Հակառակ դեպքում` Երևանից տեղափոխվում ես Մեղրի` որպես անչափահասների գործով օպերլիազոր: Աշխատավարձն էլ 180-200 հազար դրամ:
Ըստ էության, սա նշանակում է` դիմում գրի, գործից դուրս արի: Փաստորեն, Սերգեյ Ղարիբյանի բախտը բերել է, որ սովետական միլիցիայի սպա չէ, թե չէ մերօրյա բերիաները նրան Մագադանի ու Կոլիմայի կողմերն էին «գործուղելու»: Սա այն ամենն է, ինչ պետք է իմանալ Փաշինյանի ջեբի միլիցա Արման Սարգսյանի մասին»:

Превративший полицию в ментуру Никол Пашинян окончательно унижает и.о. начальника полиции Армана Саркисяна – Мигран Акопян
04/02/2020 14:06
Политический аналитик Мигран Акопян обратился на своей странице в Facebook к полиции Армении.
«Превративший полицию в ментуру Никол Пашинян окончательно унижает исполняющего обязанности начальника полиции Армана Саркисяна – как мужчину и как офицера. Племянника арестованного с целью шантажа председателя КС крестника Грайра Товмасяна Норайра Паносяна – старшего оперуполномоченный 6-го управления полиции Сергея Гамбаряна – «перевели на службу» в Мегри в качестве оперуполномоченного по делам несовершеннолетних.
Ведь не сомневаетесь, что молодому полицейскому были сделаны предложения: скажи дяде, пусть поможет нам сшить дело против председателя КС – и его освободим, и тебе дадим хорошую должность, возможность проявить себя и сделать хорошую офицерскую карьеру. В противном случае, будешь переведен из Еревана в Мегри как оперуполномоченный по делам несовершеннолетних. С зарплатой в 180-200 тысяч драмов.
По сути, это значит: напиши заявление и уходи с работы. Фактически, Сергею Гамбаряну повезло, что не является офицером советской милиции, иначе сегодняшние берии «командировали» бы его в Магадан или на Калыму. Пожалуй, это все, что нужно знать о карманном милиционере Никола Пашиняна Армане Саркисяне», - написал Мигран Акопян.