Արտգործնախարարը, թքած ունենալով Արցախից եկած պատասխանների վրա, բանակցում է ժառանգություն ստացած փաստաթուղթը. Բեքարյան (Տեսանյութ)
05/02/2020 12:15
Ժնևյան հանդիպումն ուղղակիորեն ի ցույց դրեց բավականին երկար ժամանակահատված տևած այն կեղծիքը, որ որևէ բանակցություն չկա, որ սեղանին փաստաթուղթ չկա, չտալով նույնիսկ մանևրելու հնարավորություն, «Արցախը մեծ փոփոխությունների նախաշեմին: Արտաքին և ներքին անվտանգություն» թեմայով քննարկմանն ասաց քաղաքական վերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը։
«Սեփական հանրության նկատմամբ կա հարգանքի լիակատար բացակայություն։ Որքան շուտ մեր հանրությունը դա կարողանա գիտակցել, այնքան ավելի շուտ կհասկանանք ստեղծված մարտահրավերները և լուծման տարբերակները», - ասաց Բեքարյանը՝ հիշեցնելով վարչապետ Փաշինյանի կապանյան ասուլիսը, որտեղ նա հայտարարել էր, թե արցախյան հարցում ինչ ժառանգություն է ստացել նախորդ իշխանություններից։
Բեքարյանի խոսքով՝ ՀՀ արտգործնախարարը Ժնևում թքած ունենալով վարչապետի տված հարցման և Արցախից եկած պատասխանների վրա, քննարկում է այն փաստաթուղթը, որն, իբրև թե, ժառանգություն է ստացել նախորդ իշխանություններից։
«Առաջանում է պարզագույն հարց, եթե արտգործնախարարը շրջանցել է իր վարչապետի հրահանգները, մենք դա պետք է տեսնեինք։ Եթե չի շրջանցել՝ լավ, ո՞ւմ համար էիք անում այս թատրոնը և ո՞րն էր դրա նպատակը։ Այսինքն՝ սեփական հանրությանը հիմարացնելու այս գործընթացը տարածում է ստացել և տրանսֆորմացվել միջազգային հանրության վրա և ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի 3 անդամ երկրի վրա՞։ Եվ այս հիմարի տեղ դնելու գործընթացում ռիսկերը հաշվող եղե՞լ է»։

Глава МИД Армении, наплевав на ответы из Арцаха, ведет переговоры вокруг полученного в наследство документа – Карен Бекарян
05/02/2020 14:05
Встреча в Женеве напрямую продемонстрировала продолжающуюся довольно длительное время ложь о том, что каких-либо переговоров нет, на столе переговоров документа нет, не предоставив даже возможность маневрирования, заявил сегодня политический аналитик Карен Бакарян во время обсуждения по теме «Арцах в преддверие больших изменений. Внешняя и внутренняя безопасность».
«Налицо полноценное отсутствие уважения к собственному обществу. Чем раньше наше общество сможет осознать это, тем быстрее поймет создавшиеся угрозы и варианты их решения», -  заявил Карен Бекарян, напомнив о пресс-конференции премьер-министра в Капане, во время он объявил о полученном от прежних властей наследстве в вопросе урегулирования карабахского конфликта.
По словам Карена Бекаряна, министр иностранных дел Армении, наплевав в Женеве на заданный премьер-министром вопрос и ответы из Арцаха, обсуждает документ, который якобы получил в наследство от прежних властей.
«Возникает простой вопрос: если министр иностранных дел проигнорировал указания своего премьер-министра, то мы должны были увидеть это. Если нет, то для кого тогда вы устраивали это шоу, в чем была его цель. То есть, процесс одурачивания собственного народа распространился и трансформировался в международном сообществе, трех членов Совета безопасности ООН? Были ли учтены риски в процессе этого одурачивания?» - отметил он.