ԱԺ խորհրդի նիստը կրկին հետաձգվեց. չի բացառվում, որ այսօր ևս մեկը հրավիրվի
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը լրագրողներին ասաց, որ այն հետաձգվել է օրակարգում նոր կետ ավելացնելու համար:
«Սա ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի պահանջն է, որպեսզի դա արվի առանձին, այսինքն՝ հնարավոր չէր այս նիստի ընթացքում ավելացնել նոր կետ», - ասաց Սիմոնյանը:
Դիտարկմանը թե արդյոք սա նշանակում է, որ վաղն ԱԺ արտահերթ նիստ չի կայանա, Սիմոնյանը բացասական պատասխան տվեց՝ չբացառելով, որ արտահերթը կարող է վաղը կայանալ:
ԱԺ փոխնախագահը նաև չբացառեց, որ նոր խորհրդի նիստը տեղի կունենա այսօր ավելի ուշ:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ խորհրդի նիստը հետաձգվել էր նաև երեկ:
Այսօրվա և երեկվա հետաձգված նիստերում քննարկվելու էին «Իմ քայլը» խմբակցության կողմից շրջանառության մեջ դրված սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը արտահերթ նիստ բերելու հարցը:

NA Council’s session postponed again, to be probably convened later today
Vice-chairman of Armenia’s NA Alen Simonyan told the reporters that it was postponed for adding new point on the agenda.
“It is a demand of the NA Regulation-Law for it to be done separately. It was impossible to do it during this session,” Simonyan said.
As to whether it means that tomorrow the NA will not convene extraordinary session, Simonyan said it is not excluded.
He said the council’s session may take place later today.
Yesterday as well the session of the NA’s Council was postponed with the request of My Step faction.
The session will discuss the issue on bringing the bill of constitutional amendments on the agenda of the extraordinary parliament session.