ԲՀԿ-ն պատրաստ է 24 ժամ դուրս չգալ խորհրդարանից՝ մինչ իր նշած ընթացակարգային իրավական լուծումները գտնվեն. Մելքումյան
06/02/2020 18:48
Մենք պետք է փորձենք իրավական գրագետ ընթացակարգերով առաջ շարժվել։ Եթե անում ենք հանրաքվե, հիմնական քաղաքական ուժերը պետք է կոնսենսուս ունենան, ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը։
Նա հայտարարեց՝ ԲՀԿ-ն պատրաստ է 24 ժամ դուրս չգալ խորհրդարանից՝ մինչ իր նշած ընթացակարգային իրավական լուծումները գտնվեն։
«Գնացեք, այս հարցը քննարկենք։ Առաջարկ եմ անում», - քաղաքական մեծամասնեությանը դիմելով՝ նշեց պատգամավորը։

Мы готовы остаться в парламенте 24 часа, до тех пор, пока не будут найдены процедурные правовые решения – Микаел Мелкумян
06/02/2020 19:57
«Мы должны попробовать двигаться вперед по грамотным правовым процедурам. Если проводите референдум, то основные политические силы должны прийти к консенсусу», -заявил сегодня на внеочередном заседании парламента депутат фракции «Процветающая Армения Микаел Мелкумян.
Микаел Мелкумян сказал, что «Процветающая Армения» готова остаться в Национальном Собрании 24 часа, до тех пор, пока будут найдены отмеченные им процедурные правовые решения.
«Идите, обсудите этот вопрос. Я сделал предложение», - сказал Микаел Мелкумян, обратившись к парламентскому большинству.