Վստահեցնում եմ՝ ամեն ինչ լավ է լինելու. Հրայր Թովմասյան (Տեսանյութ)
Սահմանադրական դատարանի հիմնադրման 24-րդ տարեդարձին նվիրված՝ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը ընդունելություն էր կազմակերպել։
«Բոլոր ժամանակներում Սահմանադրական դատարանը եղել է մեր պետության կայացման հիմքում: Իր որոշումներով, իր գործունեությամբ նպաստել է երկրում ժողովրդավարության ու իրավական պետության կայացմանը», - ասել է Հրայր Թովմասյանը։
Նա նշել է, որ ՍԴ-ն ամեն ինչ արել է երկիրը ցնցումներից, բախումներից զերծ պահելու համար։
«Մեզ քննադատել են, քննադատել են տեղին ու անտեղի, մասնագիտական և ոչ մասնագիտական, սրանք բնական երևույթներ են, ու եթե դրանց հիմքում չկա ուղղորդում, շահ, ապա դրանք օբյեկտիվ են: Այո, մենք նաև այդ սխալների վրա, իրոք, սովորել ենք», - ասել է նա։
Հրայր Թովմասյանը նշել է, որ այսօր էլ հեշտ ժամանակահատվածում չենք ապրում։
«Մեզանից մի քանի հարյուր մետր այն կողմ տեղի է ունենում մի պրոցես, որի գնահատականը պատմությունը կտա, ես ընդհանրապես չեմ ուզում այդ ամբողջին անդրադառնալ», - ասել է ՍԴ նախագահը։

Everything will be fine: Hrayr Tovmasyan to the CC judges
President of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan organized today a reception on the 24th anniversary of foundation of the CC.
“In all times the Constitutional Court promoted the strengthening of our state. With its decisions and its activity it contributed to the strengthening of democracy and legal state in the country,” Tovmasyan said, addressing the present.
He stressed that the CC has done everything to protect the country from shocks and clashes.
“We were criticized, criticized properly and improperly, professionally and non-professionally. It is natural and if it is not directed, if there is no interest, it is objective. Yes, really, we have learnt on these mistakes too,” he said.
Hrayr Tovmasyan noted that today as well they are not leaving in easy times.
“Hundred meters away from us a process is taking place the assessment to which will be given by history. I do not want to refer to it at all,” the CC chairman said.