Հանրաքվեի քվեաթերթիկի նմուշը դեռևս հաստատված չէ. Մուկուչյան
Որևէ ընթացակարգի հետ կապված կոնկրետ քննարկում չենք ունեցել։ Եղել է զուտ օրենսդրական տարբեր խնդիրների վերաբերյալ քննարկում, ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ անդրադառնալով այսօր խորհրդարանում իր մասնակցությամբ քննարկմանը։
Ճշգրտող հարցին՝ հատկապես ի՞նչ հարցեր են քննարկվել, բանախոսը պատասխանեց. «Տարբեր օրենքներում առկա են խնդիրներ, և այդ օրենքներում նկատված, առանձին ինստիտուտների հետ կապված մոտեցումներ են ներկայացվել։ Մեր քննարկման շրջանակը եղել է շատ լայն, վերաբերել է օրենսդրական ակտերին»։
Լրագրողները ԿԸՀ նախագահից նաև հետաքրքրվեցին՝ ճշտգրտված է արդյոք հանրաքվեի քվեաթերթիկի ձևը, դրանում առկա հարցադրումը։
«Այս պահին որևէ դատողություն անել չենք կարող, որովհետև դրանք գործընթացներ են, որոնք հետևում են մեկը մյուսին։ Այս փուլում, երբ ԿԸՀ-ի համար որևէ մեկնարկ տրված չէ, բնական է՝ այդ խնդիրների մասին դատողություն անել չենք կարող», - ասաց բանախոսը։

No discussion relating to any procedure has taken place with only different legislative issues having been discussed, chairman of the Central Election Commission Tigran Mukuchyan told the reporters today, referring to the discussion at the parliament today with his participation.
Asked what issues exactly were discussed, Mukuchyan said, “There are issues in different laws and approaches were presented relating to separate institutions. Our discussion involved a wide-range of issues and referred to legislative acts.”
As to whether the form of the ballot and the question has been discussed or not, Mukuchyan said they are discussing the issues in turn.