Հասել ենք նրան, որ ձեռնարկությունը պետք է փակվի. ուղևորափոխադրող ընկերության տնօրեն
Ամեն ինչ գնում էր նրան, որ երթուղայինների վարորդները մի օր գործադուլ անեին։ Վերջին 2-3 ամիսներին ընկերության վրա այնքան ֆինանսական բեռ է ծանրացել, որ նման զարգացումը սպասելի էր, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի թիվ 10 երթուղին սպասարկող ուղևորափոխադրող ընկերության տնօրենը։
«Չենք իմանաում՝ որտեղից ենք հայթայթելու այդ գումարները։ Մենք նամակներով դիմել ենք պատկան մարմիններին, բանակցություններ և զրույցներ ենք ունեցել։ Օրենքներ են մտել կիրառության մեջ, որոնք պետք է կատարվեն։ Մյուս կողմից՝ ուղևորահոսքի պակասություն, քաղաքի երթևեկության անհնարինություն, ամեն ինչի գնաճ, նաև ԱՊՊԱ-ի թվերի շատ մեծ բարձրացում։
Այս ամենը բերել, հանգեցրել է գործադուլի։ Վարորոդները մեզնից չեն դժգոհում, դժգոհում են ծախսերի ավելացումից։ Ծախսերն ավելանում են, մուտքերը՝ նվազում։ Քաղաքապետարանից խոսք են տվել, որ 10 օրվա մեջ մեզ կաջակցեն։ Հասել ենք նրան, որ ձեռնարկությունը պետք է փակվի։ Ճիշտն ասած՝ այսօր արդեն պատրաստվում էինք նման դիմում գրել, բայց 10 օր կսպասենք, տեսնենք՝ ինչ կլինի։ Ֆինանսական միջոցներ բացարձակ չկան», - ասաց ընկերության տնօրենը։
Նա միաժամանակ նշեց, որ իրենց պարկն ամենամեծն է մայրքաղաքում, մոտ տասը օր առաջ իրենց գծերից մեկն արդեն իսկ փակվել է։

Из-за сложившейся ситуации мы вынуждены закрыть предприятие – директор компании по перевозке пассажиров
10/02/2020 14:16
«Все шло к тому, что водители микроавтобусов в один прекрасный день должны были объявить забастовку. За последние 2-3 месяца у компании увеличилась финансовая нагрузка и следовало ожидать подобное развитие», - заявил в беседе с журналистами директор компании, обслуживающей пассажироперевозки по маршруту №10.
«Мы не знаем, откуда возьмем эти средства. Мы обращались письменно в соответствующие органы, проводили беседы. Законы вступили в силу, они должны выполняться. С другой стороны, сокращение пассажиропотока, невозможность транспортного движения в столице, рост цен, а также повышение стоимости страховки автомобилей.
Все это привело к забастовке. Водители жалуются не на нас, а на увеличение расходов. Затраты увеличиваются, а поступления сокращаются. В мэрии обещали, что в течение 10 дней окажут нам содействие. Из-за этой ситуации мы вынуждены закрыть предприятие. Честно говоря, мы сегодня собирались написать заявление об этом, но подождем 10 дней, посмотрим, что будет. У нас абсолютно нет финансовых средств», - сказал директор компании.
Он также отметил, что у них самый большой в столице транспортный парк, однако около десяти дней назад пришлось закрыть один из маршрутов.