Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ժամը 09:50-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է:
Կոտայքի մարզի ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սարավան-«Զանգեր» հատվածում և Չայնիի ոլորաններում բուք է:
Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհին մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 838 տրանսպորտային միջոց՝  720 բեռնատար և 118 մարդատար ավտոմեքենա:

Автодорога Степанцминда – Ларс закрыта для всех видов транспортных средств
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что 10-го февраля по состоянию на 09:50, в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Перевал Варденяц – закрыт.
Автодорога Сотк – Карвачар труднопроходима.
На автодорогах Котайкской области местами наблюдается гололедица.
На участках «Сараван – Зангер» и поворотов Севанской трассы – метель.
Согласно полученным данным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ автодорога Степанцминда – Ларс закрыта для всех видов транспортных средств.
Как сообщает МЧС, по данным ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия, с российской стороны на границе наблюдалось скопление 838 транспортных средств: 720 – грузовых автомобилей и 118 – легковых автомобилей.