Հրայր Թովմասյանի սանիկն ազատ է արձակվել
Վերաքննիչ դատարանը ազատ է արձակել Նորայր Փանոսյանին, հայտնում է Փանոսյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը։
Նորայր Փանոսյնաը ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի սանիկն է, ՀՀ արդարադատության նախարարության օրինականության վերահսկողության տեսչության նախկին պետը։
Փանոսյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ։
Նորայր Փանոսյանը 2011-14 թվականներին հանդիսացել է արդարադատության նախարարության օրինականության վերահսկողության տեսչության պետ։

Крестник Грайра Товмасяна освобожден из-под ареста
Апелляционный суд принял решение освободить из-под ареста Норайра Паносяна, сообщает адвокат Норайра Паносяна Тигран Атанесян.
Норайр Паносян – крестник председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна, бывший начальника Инспекции по надзору за законностью министерства юстиции.
Напомним, Норайру Паносяну предъявлено обвинение по ч.2 ст.308 Уголовного кодекса Армении – злоупотребление должностными полномочиями, повлекшего за собой тяжелые последствия по неосторожности.
Норайр Паносян в 2011-2014гг. занимал должность начальника Инспекции по надзору за законностью министерства юстиции.