ԱԺ-ն ընդունեց ՀՈԱԿ ղեկավարի պաշտոնակատարների պաշտոնավարման ժամկետը սահմանող օրինագիծը
ՀՀ ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ 109 կողմ և 1 ձեռնպահ ձայներով ընդունեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության կողմից ներկայացված օրենքի նախագիծը։ Նախագծով առաջարկվում է համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպության ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատարը նշանակվի ոչ ավելի, քան 6 ամիս ժամկետով:
Մինչդեռ գործող կարգավորմամբ՝ համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպություններում ժամանակավոր պաշտոնակատարները կարող են աշխատել անժամկետ:
Եթե մրցույթը հայտարարվում է չկայացած, ապա ԺՊ-ի պաշտոնավարման ժամկետը կարող է երկարաձգվել ընդամենը 1 անգամ` 3 ամիս ժամկետով:

NA approves Bright Armenia faction’s bill on term of appointment of acting head of community non-trade organization
Armenian National Assembly approved in the first reading draft law of Bright Armenia faction proposing to appoint acting head of community non-trade organization with not more than 6 month term.
The bill was backed by 109 for and one abstained.
With the acting regulation acting head of community non-trade organization may work without any time limitation.
If a competition for the post is declared invalid, the term may be extended just once with 3-month time.