Էրդողանը սպառնում է ռազմական նոր հարվածներ հասցնել սիրիական զորքերին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը սպառնացել է հարձակվել սիրիական բանակի վրա նույնիսկ Իդլիբի էսկալացիոն գոտուց դուրս՝ չնայած գործող «Սոչիի պայմանավորվածություններին»:
Նա ընդգծել է, որ Թուրքիան կգործի իրավիճակին համապատասխան և չի սպասի «անվերջ բանակցությունների» արդյունքներին:
«Մենք գործելու ենք: Մինչև փետրվարի վերջ մենք կստիպենք ռեժիմի ուժերին լքել Սոչիի համաձայնագրի շրջանակներում սահմանված գոտին: Նրանք պետք է իմանան, որ հարձակման են ենթարկվելու, նույնիսկ եթե նրանց հարձակումներն իրականացվեն Սոչիի համաձայնագրի բոլոր սահմաններում», - ավելացրել է Էրդողանը:

Эрдоган пригрозил новым военным ударом по сирийским войскам
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган выступил с угрозой атаковать армию Сирии даже вне Идлибской зоны деэскалации, несмотря на действующие "сочинские соглашения".
Он подчеркнул, что Турция будет действовать по ситуации, и не ждать результатов "бесконечных переговоров".
"Мы будем действовать. До конца февраля заставим силы режима уйти из зоны, определенной в рамках сочинского соглашения. Они должны знать, что будут подвергаться нападению, даже если их атаки будут совершаться все границ сочинского соглашения", – добавил Эрдоган, его слова приводит РИА Новости.