Ամստերդամում՝ փոստային ընկերության գրասենյակում, պայթյուն է որոտացել
Պայթյուն է որոտացել Ամստերդամում՝ փոստային ընկերության գրասենյակում, ենթադրաբար, նամակում առկա ռումբի պատճառով, հայտնում է «Reuters»-ը՝ հղում անելով ոստիկանությանը:
Իրավապահների տվյալներով՝ պայթյունի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել: Դեպքի պատճառը կարող է լինել նամակում տեղադրված պայթուցիկ սարքը, գրում է գործակալությունը:
Անցյալ ամիս հինգ հոլանդական ձեռնարկություններ Ամստերդամում, Ռոտերդամում և Ուտրեխտում ստացել են ռումբերով նամակներ, որոնցից ոչ մեկը չի պայթել:
Մասնավորապես, այդպիսի նամակներ են ուղարկվել Ամստերդամի բենզալցակայան և հյուրանոց, Ռոտերդամի ավտոսրահ և բենզալցակայան, ինչպես նաև Ուտրեխտի անշարժ գույքի գործակալության:

В Амстердаме прогремел взрыв в офисе почтовой компании
Взрыв произошел в офисе почтовой компании в Амстердаме, предположительно из-за бомбы в письме, сообщает агентство Рейтер со ссылкой на полицию.
По данным правоохранительных органов, в результате взрыва никто не пострадал. Причиной инцидента могло стать взрывное устройство, вложенное в письмо, пишет агентство.
В прошлом месяце пять нидерландских фирм в Амстердаме, Роттердаме и Утрехте получили письма с бомбами, ни одна из них не взорвалась.
В частности, такие письма были доставлены на заправку и в отель в Амстердаме, на предприятие по продаже автомобилей и на заправочную станцию в Роттердаме, а также в агентство недвижимости в Утрехте.