Արցախում շարքային զինծառայողների մահվան դեպքերով հարուցվել են քրեական գործեր
2020թ. փետրվարի 12-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, մարտական հերթապահության ընդգրկված պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Տիգրան Մանվելի Մանվելյանի գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու և զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու համար:
ՔԿ-ից հայտնում են նաև, որ 2020թ. փետրվարի 12-ին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, մարտական հերթապահության ընդգրկված պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Տիգրան Հուսիկի Մխոյանի գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու և զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննություն ապահովելու համար:

СК Армении возбудил уголовные дела по факту смерти двух военнослужащих
Во втором гарнизонном следственном отделе СК Армении возбуждено уголовное дело по факту огнестрельного ранения в голову 12 февраля 2020 года, около 11:30, привлеченного к несению боевого дежурства на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части военнослужащего срочной службы рядового Тиграна Манвеловича Манвеляна.
Военнослужащий скончался по дороге в военный госпиталь, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ведется следствие. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия для обеспечения всестороннего, полного и объективного расследования произошедшего.
Сообщается также, что 12 февраля 2020 года, около 13:00, военнослужащий срочной службы, младший сержант Тигран Усикович Мхоян, привлеченный к несению боевого дежурства на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части, получил огнестрельное ранение в голову. Военнослужащий по дороге в военный госпиталь скончался, по данному факту возбуждено уголовное дело вторым гарнизонным следственным отделом СК Армении.