ԲՀԿ-ն չի մասնակցի սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեի գործընթացին
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի մասնակցի սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեի գործընթացին, ԲՀԿ քաղխորհրդի նիստից հետո լրագրողներին ասաց ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Մենք չենք կարող որևէ մասնակցություն ունենալ իրավական առումով խոցելի այս գործընթացին: Ակնհայտ է, որ այս գործընթացը հենց սկզբից իշխանությունն իրավականից տեղափոխել է բացառապես քաղաքական հարթություն՝ խնդիրը վերածելով սև-սպիտակի կործանարար հակամարտության», - ասաց Զոհրաբյանը:
Նա նշեց՝ յուրաքանչյուր քաղաքացի ազատ է լինելու իր քվեարկության մեջ՝ ընդգծելով, որ կուսակցության քաղաքական խորհրդի բոլոր անդամների, տարածքային կառույցների պատասխանատուների, պատգամավորների միաձայն որոշմամբ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի մասնակցելու սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի անցկացման գործընթացին:

Prosperous Armenia party will not participate in constitutional referendum
Prosperous Armenia party will not participate in constitutional referendum, deputy from the party’s faction Naira Zohrabyan stated after the political council’s session today.
“We cannot have any participation in this legally vulnerable process. It is obvious that the authorities have transferred the legal issue into exclusively political platform, turning it into destructive conflict of blacks and whites,” Zohrabyan said.
She noted that each citizen will be free in its voting but the political council has unanimously decided not to take part in the process of conduction of the referendum.