Թուրքական զորքերը հայտնել են Իդլիբում սիրիական բանակի նոր կորուստների մասին
Թուրքիան Իդլիբում վնասազերծել է սիրիական կառավարական բանակի 63 զինվորականի, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում անելով Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությանը:
Երկուշաբթի՝ փետրվարի 10-ին, Թուրքիայի Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել է, որ սիրիական բանակի կողմից Իդլիբի դիտակետում հրետակոծման հետևանքով հինգ թուրք զինվոր է սպանվել, ևս հինգը վիրավորվել է: Թուրքական զինվորականները հայտարարել են, որ ի պատասխան բանակը «չեզոքացրել է» սիրիական 101 զինվորականի:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը, Իդլիբում տիրող լարվածության պայմաններում, կոչ է արել պաշտոնական Դամասկոսին դադարեցնել հարձակումը նահանգում և զորքերը դուրս բերել թուրքական դիտակետերից մինչև այս ամսվա վերջ: Հակառակ դեպքում Անկարան կպատասխանի կառավարական ուժերի գործողություններին:

Военные Турции сообщили о новых потерях сирийской армии в Идлибе
Турция нейтрализовала 63 военных сирийской правительственной армии в Идлибе, сообщило РИА Новости со ссылкой на турецкое Министерство обороны.
В понедельник, 10 февраля, Минобороны Турции сообщило, что пять турецких военных погибли и пять получили ранения в результате артобстрела наблюдательного пункта в Идлибе со стороны сирийской армии. Турецкое военное ведомство сообщило, что в ответ армия "нейтрализовала" 101 сирийского военного.
Президент Турции Реджеп Эрдоган на фоне напряженной обстановки в Идлибе призвал официальный Дамаск прекратить наступление в провинции и отвести войска от турецких наблюдательных пунктов до конца текущего месяца. В противном случае, Анкара ответит на действия правительственных сил, подчеркнул Эрдоган.