«Հրապարակ». Տպավորություն ստացա, որ ձեր պառլամենտի նախագահը եկել էր ինձ հետ լուսանկարվելու. Միթչ Մըքքոնել
15/02/2020 10:08
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչներից մեկը, ով բավականին սերտ շփումներ ունի ամերիկյան իշխանությունների հետ, վերջերս մի առիթով հանդիպել է ԱՄՆ սենատի հանրապետական մեծամասնության ղեկավար Միթչ Մըքքոնելի հետ, ում հետ 2019-ի հուլիսին ԱՄՆ կատարած այցի ժամանակ հանդիպել էր ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, ապա լայնորեն այդ հանդիպումը լուսաբանվել էր։
Մեր հայրենակիցը, պարզ հետաքրքրությունից դրդված, հարցրել է Մըքքոնելին, թե ինչ կարծիքի է մեր պառլամենտի ղեկավարի մասին, ինչպիսին էր իրենց հանդիպումը։ Նա պատասխանել է. «Տպավորություն ստացա, որ ձեր պառլամենտի նախագահը եկել էր ինձ հետ լուսանկարվելու՝ այլ նպատակ ու իմաստ չկար մեր հանդիպման մեջ» »:

«Грапарак»: У меня создалось впечатление, что спикер вашего парламента пришел сфотографироваться со мной – Митч Макконнелл
15/02/2020 12:10
Газета «Грапарак» пишет, что один из представителей армянской общины США, имеющий довольно тесные связи с американскими властями, недавно встречался по одному поводу с главой республиканского большинства в Сенате США Митчем  Макконнеллом, с которым в ходе визита в США в июле 2019 года встречался также спикер парламента Армении Арарат Мирзоян, затем эта встреча широко освещалась.
Наш соотечественник из простого любопытства спросил Макконнелла, какое у него сложилось мнение о спикере нашего парламента, какой была их встреча. Он ответил: «У меня создалось впечатление, что председатель вашего парламента пришел, чтобы сфотографироваться со мной, другой цели и смысла в нашей встрече не было».