Նարեկ Սամսոնյանի նկատմամբ հետապնդումներն ուղղակի հետպնդումներ են «Antifake.am»-ի նկատմամբ՝ որպես ազատ մամուլի. Աստղիկ Մաթևոսյան (ՏԵսանյութ)
15/02/2020 13:37
Սա հետապնդում է «Antifake.am»-ի նկատմամբ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Antifake.am» կայքի խմբագիր Աստղիկ Մաթևոսյանը:
«Նարեկ Սամսոնյանի նկատմամբ հետապնդումները ուղղակի հետպնդումներ են «Antifake.am»-ի նկատմամբ՝ որպես ազատ մամուլի և «Antifake.am»-ի խոսքի ազատությունն ու հրապարակումները սահմանափակելու համար», - ասաց նա:
Մաթևոսյանը հավելեց, որ Նարեկ Սամսնոյանի նկատմամբ ճնշումները որևէ դեպքում չեն կարող սահմանափակել «Antifake.am»-ի գործունեությունը, և կայքը կշարունակի հրապարակումները:
Հիշեցնենք, որ «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանն այսօր հրավիրվել է ՀՔԾ: Նա ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ սուտ մատնության գործով

Преследование в отношении Нарека Самсоняна напрямую направлено против сайта Antifake.am – Астхик Матевосян
15/02/2020 15:17
Это преследование направлено против сайта Antifake.am, заявила сегодня в беседе с журналистами редактор сайта Antifake.am Астхик Матевосян.
«Преследование в отношении Нарека Самсоняна напрямую направлено против сайта Antifake.am, это посягательство на свободу массовой информации, ограничение свободы и публикаций на сайте Antifake.am», - сказала она.
Астхик Матевосян добавила, что давление в отношении Нарека Самсоняна никоим образом не может ограничить деятельность сайта Antifake.am и сайт продолжит публиковать свои материалы.
Напомним, председатель общественной организации «Гражданское сознание», руководитель сайта Antifake.am Нарек Самсонян вызван сегодня в Специальную следственную службу. Он привлечен в качестве обвиняемого по уголовному делу о ложном доносе.