Բացահայտ քաղաքական հետապնդում է իմ նկատմամբ. Նարեկ Սամսոնյան (Տեսանյութ)
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը իրեն սուտ մատնության գործով մեղադրյալ ներգրավվելը քաղաքական հետապնդում է որակում:
«Սա բացահայտ քաղաքական հետապնդում է: Ես այլևս ներգրավված եմ որպես մեղադրյալ: Սա Նիկոլ Փաշինյանի ցուցումով տեղի ունեցող գործընթաց է», - լրագրողների հետ զրույցում ՀՔԾ շենք մտնելուց առաջ ասաց Սամսոնյանը:
Նա նկատեց, որ սա երկու նպատակ ունի՝ խոչընդոտել «Antifake.am» կայքի գործունեությունը, ինչը ոտնձգություն է մամուլի նկատմամբ:
Սամսոնյանը նաև ընդգծեց, որ իրեն փորձում են մեկուսացնել քարոզչության ընթացքում մինչ հանրաքվեի կայացումը:

Chairman of the Civil Consciousness NGO Narek Samsonyan has been involved as a defendant in case on false denunciation.
Speaking to reporters before entering the Special Investigation Service, Samsonyan described the actions against him as political persecution.
“It is an obvious political persecution. I am hence a defendant. It is a process taking place with the direct instruction of Nikol Pashinyan,” Samsonyan said.
He said the actions are aimed at impeding the activity of Antifake.am website, which is an encroachment against media.
Samsonyan also stressed that an attempt is being made to isolate him until the conduction of referendum.