Բացահայտ քաղաքական հետապնդում է իմ նկատմամբ. Նարեկ Սամսոնյան (Տեսանյութ)
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը իրեն սուտ մատնության գործով մեղադրյալ ներգրավվելը քաղաքական հետապնդում է որակում:
«Սա բացահայտ քաղաքական հետապնդում է: Ես այլևս ներգրավված եմ որպես մեղադրյալ: Սա Նիկոլ Փաշինյանի ցուցումով տեղի ունեցող գործընթաց է», - լրագրողների հետ զրույցում ՀՔԾ շենք մտնելուց առաջ ասաց Սամսոնյանը:
Նա նկատեց, որ սա երկու նպատակ ունի՝ խոչընդոտել «Antifake.am» կայքի գործունեությունը, ինչը ոտնձգություն է մամուլի նկատմամբ:
Սամսոնյանը նաև ընդգծեց, որ իրեն փորձում են մեկուսացնել քարոզչության ընթացքում մինչ հանրաքվեի կայացումը:

Это явное политическое преследование в отношении меня – Нарек Самсонян
Председатель общественной организации «Гражданское сознание», руководитель сайта Antifake.am Нарек Самсонян считает свое привлечение в качестве обвиняемого по уголовному делу о ложном доносе политическим преследованием.
«Это явное политическое преследование. Я уже привлечен в качестве обвиняемого. Этот процесс происходит по указанию Никола Пашиняна», - заявил сегодня журналистам перед зданием Специальной следственной службы Нарек Самсонян.
Он отметил, что это преследует две цели – препятствовать деятельности сайта Antifake.am, что является посягательством на СМИ.
Нарек Самсонян подчеркнул также, что его пытаются изолировать во время агитационной кампании до референдума.