Նախագահի 14 թեկնածու, 2 դաշինք և 10 կուսակցություն. Արցախում առաջադրումներն ավարտվել են
Մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետությունում անցկացվելիք  համապետական ընտրություններին մասնակցելու համար ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ստացել է Արցախի Հանրապետության նախագահի 14 թեկնածուի գրանցման փաստաթղթեր:
Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու համար ընտրական ցուցակ են ներկայացրել 2 կուսակցությունների դաշինքներ և 10  կուսակցություններ:
Ներկայացված փաստաթղթերը ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում ուսումնասիրվում են:
Համաձայն ԱՀ ընտրական օրենսգրքի 98-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 121-րդ հոդվածի 4-րդ մասի` թեկնածուների գրանցումը, կուսակցությունների (կուսակցությունների դաշինքների) ընտրական ցուցակների գրանցումը կիրականացվի մինչև 2020թ. փետրվարի 25-ի ժամը 18:00-ն:

Заявки на участие в общереспубликанских выборах в Арцахе представили 14 кандидатов в президенты, 2 политических блока и 10 партий
17/02/2020 11:49
Центральная избирательная комиссия Республики Арцах получила документы для регистрации 14 кандидатов в президенты на предстоящих 31 марта общереспубликанских выборах в Арцахе.
Для участия в парламентских выборах избирательные списки представили 2 политических блока и 10 партий.
Представленные документы изучаются в Центральной избирательной комиссии Арцаха.
Согласно части 2 статьи 98 и части 4 статьи 121 Избирательного кодекса Республики Арцах, регистрация кандидатов, избирательных списков партий (партийных блоков) будет проводиться до 18:00 25 февраля.