Փետրվարի 15-ին մահացած Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողը դիպուկահար էր. առաջնագիծ էր դուրս բերվել՝ մարտական խնդիր կատարելու
17/02/2020 10:55
Փետրվարի 15-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ հայկական կողմից սպանվել է Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող Ալասկերով Սեյմուր Էլդար օղլուն:
Aysor.am-ին միջադեպի վերաբերյալ տեղեկություններ են հայտնի դարձել:
Ըստ մեր աղբյուրների՝ Ալասկերով Սեյմուր Էլդար օղլուն Ադրբեջանի ԶՈւ Հատուկ նշանակության ջոկատի զինծառայող էր՝ դիպուկահար:
Վերջինս առաջնագիծ էր դուրս բերվել մարտական խնդիր կատարելու համար, սակայն հայկական զինված ուժերի դիրքապահները ժամանակին հայտնաբերել և խոցել են նրան:

Azerbaijani soldier killed on February 15 was sniper taken to frontline to implement military task
Soldier of Azerbaijani armed forces who died on February 15 was a sniper. He was brought to frontline for implementing military task.
On February 15 Azerbaijani Defense Ministry reported that the Armenian side killed Azerbaijani soldier Alaskerov Seymur Ekdar oglu.
According to Aysor.am’s source, the soldier was sniper of the Azerbaijani Armed Forces' squad of special significance.
He was taken to frontline to implement military task but the postguards of Armenian Armed Forces discovered and neutralized him on time.