ԳՇ պետի հետ այսօր կայացած հանդիպումն իսկապես բավականին արդյունավետ և ինֆորմատիվ էր. Նաիրա Զոհրաբյան
ԶՈՒ ԳՇ պետի հետ այսօր կայացած հանդիպումն իսկապես բավականին արդյունավետ և ինֆորմատիվ էր, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ մարդու իրավուքնների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Բազմաթիվ մտահոգություններ, որ ունեիքն թե՛ որպես պատգամավոր, թե՛ որպես քաղաքացի, ստացան անաչառ պատասխաններ։ Մենք շատ գործ ունենք անելու որպես օրենսդիր։ Ունեցանք հստակ պայմանավորվածություններ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հետ համատեղ աշխատելու», - ասաց բանախոսը։
Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյան իր հերթին հավելեց, որ քննարկված հարցերը գաղտնիության մեծ տեսակարար կշիռ են պարունակում։
«Պետք է ելնենք նրանից, որ փետրվարին Զինված ուժերում տեղի ունեցածը մեզ ստիպում է ամեն ինչ անել բանակի համար։ Այսօր բանակը չպետք է թիրախավորել, բոլորը պտք է լինեն բանակի կողքին», - ասաց նա։

Prosperous Armenia faction deputy described meeting with Chief of General Staff of Armenian Armed Forces effective, informative
The meeting with the Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Artak Davtyan was quite effective and informative, chairperson of NA’s Human Rights Protection and Public Affairs Standing Committee Naira Zohrabyan told the reporters after the meeting.
“We had many concerns both as deputies and as citizens and received unbiased response. We have a lot to do as lawmakers. We had reached clear arrangement with the Chief of the General Staff of the Armed Forces to work jointly,” she said.
Chairman of the Defense and Security Affairs Standing Committee Andranik Kocharyan said that the discussed issues contain big share of secrecy.
“We must stem from the circumstance that what happened in February in the Armed Forces makes us do everything for the army. We must not target the army today, all must stand by the army,” Kocharyan said.