Ռուսաստանը և Թուրքիան Մոսկվայում Իդլիբի շուրջ բանակցությունների երկրորդ փուլն են սկսել
Ռուսաստանի և Թուրքիայի պատվիրակությունները երեքշաբթի Մոսկվայում սկսել են սիրիական Իդլիբի իրադրության շուրջ բանակցությունների երկրորդ փուլը, հայտնում է «Anadolu»-ն:
Ըստ գործակալության՝ բանակցություններն սկսվել են Մոսկվայի ժամանակով 10:00-ին (Երևանի ժամանակով 11:00-ին) և անցկացվում են մամուլի համար փակ ռեժիմով:
Թուրքական պատվիրակությունը գլխավորում է փոխարտգործնախարար Սեդաթ Օնալը:
Փետրվարի 8-ին և 10-ին Անկարայում բանակցությունների երկու փուլ է անցկացվել ՌԴ-ի և Թուրքիայի պաշտոնատար անձանց միջև: Ռուսական կողմը կոնսուլտացիաներ է անցկացրել Օնալի գլխավորած թուրքական պատվիրակության հետ, նաև զրույց՝ Թուրքիայի նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ Իբրահիմ Քալընի հետ:

Россия и Турция приступили ко второму раунду переговоров по Идлибу в Москве
Делегации России и Турции приступили во вторник ко второму раунду переговоров по ситуации в сирийском Идлибе в Москве. Об этом сообщает Анатолийское агентство.
По его данным, переговоры начались в 10:00 мск и проходят в закрытом для прессы режиме. Турецкую делегации возглавляет замглавы МИД Седат Онал.
В Анкаре 8 и 10 февраля прошли два раунда переговоров между официальными лицами РФ и Турции.
Российская сторона провела консультации с турецкой делегацией во главе с Оналом, а также беседу с официальным представителем президента Турции Ибрагимом Калыном. Главным образом обсуждалась ситуация в идлибской зоне деэскалации.