Նախագահը ստորագրեց. ՌՈ պետը և ԶՈւ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետն ազատվեցին պաշտոններից
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրել է հրամանագրերը՝ Ռազմական ոստիկանապետ Արթուր Բաղդասարյանին և ԶՈւ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ Ալեքսան Ալեքսանյանին պաշտոններից ազատելու վերաբերյալ։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին օրենքի 40-րդ հոդվածի 3-րդ մասի.
Արթուր Բաղդասարյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնից», - ասված է նախագահի հրամանագրում։
Ալեքսան Ալեքսանյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետի պաշտոնից», - ասված է նախագահի մյուս հրամանագրում։

Начальник Военной полиции и начальник управления по работе с личным составом освобождены от работы
Президент Армении Армен Саркисян подписал указы об освобождении от занимаемых  должностей начальника Военной полиции Артура Багдасаряна и начальника управления по работе с личным составом ВС Армении Алексана Алексаняна.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 3 статьи 40 закона "О военной службе и статусе военнослужащего", освободить Артура Багдасаряна от должности начальника Военной полиции министерства обороны Республики Армения», - говорится в указе президента.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 3 статьи 40 закона "О военной службе и статусе военнослужащего", освободить Алексана Алексаняна от должности начальника управления по работе с личным составом Вооруженных сил Республики Армения», - говорится в другом указе президента.